Legia i přes vyloučení Hlouška postoupila do Ligy mistrů

23. 8. 2016 23:09
Adam Hloušek utkání 4. předkola Ligy mistrů nedohrál. Jeho Legia Varšava však stejně slaví postup. Odvetu ale vůbec nezvládl AS Řím, který před týdnem remizoval v Portu 1:1, ale doma prohrál překvapivě jasně 0:3.
Adam Hloušek
Adam Hloušek | Foto: ČTK

Praha - I přes vyloučení českého obránce Adama Hlouška se fotbalisté Legie Varšava podruhé v historii probojovali do hlavní fáze Ligy mistrů, kterou dosud hráli jen v roce 1995. V domácí odvetě s irským Dundalkem remizovali 1:1, což jim po úvodní výhře 2:0 stačilo k postupu. Do základních skupin postoupily také Porto, Celtic Glasgow a Monako.

Legii zaskočil už v 18. minutě Benson, který se prosadil ranou z voleje. V 65. minutě Hloušek přišel na polovině hřiště o míč a ve snaze zabránit brejku hned v souboji stáhl protihráče. Sudí mu za to udělil druhou žlutou kartu a poslal českého reprezentanta ze hřiště.

Dundalk se snažil o druhý gól, který by poslal zápas do prodloužení. V poslední minutě však utekl Kucharczyk a hezkou individuální akcí vyrovnal na 1:1, čímž definitivně rozhodl o postupu.

Odvetu vůbec nezvládl AS Řím, který před týdnem remizoval v Portu 1:1, ale doma prohrál překvapivě jasně 0:3. Porto se prosadilo nejprve po standardní situaci, pak ale Římané propadli v disciplíně a De Rossi i Emerson dostali červené karty a AS byl od 50. minuty oslaben o dva hráče. Porto za to soupeře potrestal dobře vyřešenými brejky.

Celticu Glasgow po úvodní výhře 5:2 stačila k postupu i porážka 0:2 na hřišti Hapoelu Beer Ševa. Monako postoupilo přes Villarreal po výhrách 2:1 a 1:0, když odvetu rozhodl až v nastavení z penalty Fabinho.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Hapoel Beer Ševa - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)

Branky: 21. Sahar, 48. Hoban. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.). První zápas: 2:5, postoupil Celtic.

Legia Varšava - Dundalk 1:1 (0:1)

Branky: 90.+2 Kucharczyk - 19. Benson. Rozhodčí: Moen (Nor.). ČK: 65. Hloušek (Legia). První zápas: 2:0, postoupila Legia.

AS Řím - FC Porto 0:3 (0:1)

Branky: 8. Felipe, 73. Layún, 75. Corona. Rozhodčí: Marciniak (Pol.). ČK: 40. De Rossi, 50. Emerson (oba Řím). První utkání: 1:1, postoupilo Porto.

AS Monako - Villarreal 1:0 (0:0)

Branka: 90. Fabinho z pen. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). První zápas: 2:1, postoupilo Monako.