Legia i přes vyloučení Hlouška postoupila do Ligy mistrů

23. 8. 2016 23:09
Adam Hloušek utkání 4. předkola Ligy mistrů nedohrál. Jeho Legia Varšava však stejně slaví postup. Odvetu ale vůbec nezvládl AS Řím, který před týdnem remizoval v Portu 1:1, ale doma prohrál překvapivě jasně 0:3.
Adam Hloušek
Adam Hloušek | Foto: ČTK

Praha - I přes vyloučení českého obránce Adama Hlouška se fotbalisté Legie Varšava podruhé v historii probojovali do hlavní fáze Ligy mistrů, kterou dosud hráli jen v roce 1995. V domácí odvetě s irským Dundalkem remizovali 1:1, což jim po úvodní výhře 2:0 stačilo k postupu. Do základních skupin postoupily také Porto, Celtic Glasgow a Monako.

Legii zaskočil už v 18. minutě Benson, který se prosadil ranou z voleje. V 65. minutě Hloušek přišel na polovině hřiště o míč a ve snaze zabránit brejku hned v souboji stáhl protihráče. Sudí mu za to udělil druhou žlutou kartu a poslal českého reprezentanta ze hřiště.

Dundalk se snažil o druhý gól, který by poslal zápas do prodloužení. V poslední minutě však utekl Kucharczyk a hezkou individuální akcí vyrovnal na 1:1, čímž definitivně rozhodl o postupu.

Odvetu vůbec nezvládl AS Řím, který před týdnem remizoval v Portu 1:1, ale doma prohrál překvapivě jasně 0:3. Porto se prosadilo nejprve po standardní situaci, pak ale Římané propadli v disciplíně a De Rossi i Emerson dostali červené karty a AS byl od 50. minuty oslaben o dva hráče. Porto za to soupeře potrestal dobře vyřešenými brejky.

Celticu Glasgow po úvodní výhře 5:2 stačila k postupu i porážka 0:2 na hřišti Hapoelu Beer Ševa. Monako postoupilo přes Villarreal po výhrách 2:1 a 1:0, když odvetu rozhodl až v nastavení z penalty Fabinho.

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Hapoel Beer Ševa - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)

Branky: 21. Sahar, 48. Hoban. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.). První zápas: 2:5, postoupil Celtic.

Legia Varšava - Dundalk 1:1 (0:1)

Branky: 90.+2 Kucharczyk - 19. Benson. Rozhodčí: Moen (Nor.). ČK: 65. Hloušek (Legia). První zápas: 2:0, postoupila Legia.

AS Řím - FC Porto 0:3 (0:1)

Branky: 8. Felipe, 73. Layún, 75. Corona. Rozhodčí: Marciniak (Pol.). ČK: 40. De Rossi, 50. Emerson (oba Řím). První utkání: 1:1, postoupilo Porto.

AS Monako - Villarreal 1:0 (0:0)

Branka: 90. Fabinho z pen. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). První zápas: 2:1, postoupilo Monako.

před 40 minutami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.