Lecjaksovu ruku potrestal Valbuena a Nikósie prohrála s Olympiakosem

23. 9. 2020 23:10
Omonia Nikósie s českými fotbalisty Janem Lecjaksem a Michaelem Lüftnerem v sestavě prohrála v úvodním utkání 4. předkola Ligy mistrů na hřišti Olympiakosu Pireus 0:2. Ferencváros Budapešť neudržel dvougólové vedení a v norském Molde nakonec musel zachraňovat remízu 3:3. Dynamo Kyjev si v Belgii poradilo s oslabeným Gentem 2:1.
Jan Lecjaks
Jan Lecjaks | Foto: Reuters

Olympiakos měl po celý zápas převahu, obrana Omonie ale dlouho odolávala. Favorit se tak prosadil až z pokutového kopu, nařízeného za Lecjaksovu ruku ve vápně. Penaltu s jistotou proměnil Mathieu Valbuena.

Lecjaks i Lüftner dohrávali pod hrozbou žluté karty a jejich tým nakonec inkasoval podruhé. V druhé minutě nastavení se trefil střelou zpoza šestnáctky střídající Júsuf El Arabi.

Ve vynikajících výkonech v předkolech pokračoval Ferencváros, který už vyřadil Dinamo Záhřeb nebo slavný Celtic Glasgow. Maďarský šampion dokonce vedl v Molde už o dvě branky, domácí hráči ale dokázali i díky gólu a asistenci Magnuse Eikrema srovnat.

V 83. minutě dokonal obrat hlavou po standardní situaci Martin Ellingsen, alespoň remízu ale zajistil Ferencvárosi z penalty Igor Charatin. Budapešťský celek si vybudoval díky třem vstřeleným gólům na soupeřově hřišti nadějný výsledek do domácí odvety a má šanci na první postup do základní skupiny Ligy mistrů po 25 letech. Molde si zahrálo hlavní fázi milionářské soutěže naposledy před 21 lety.

Dynamo Kyjev vedlo v Gentu od deváté minuty po dorážce Vladyslava Supriagy, domácí ale dokázali srovnat těsně před pauzou po rohovém kopu a hlavičce Tima Kleindiensta. Belgický celek dohrával od 53. minuty bez vyloučeného Romana Bezuse a nerozhodný stav neudržel. V 79. minutě prostřelil brankáře z těžké pozice Carlos de Pena.

Odvety všech tří utkání se uskuteční příští týden v úterý. Zápasy posledního předkola se hrají bez diváků na stadionech.

Fotbalová republika, díl druhý: Břidličná otevírá sezonu | Video: Aktuálně.cz