Krásné góly, které nikdo neviděl. Divný zápas, glosoval Zidane přestřelku před prázdným stadionem

3. 11. 2016 7:53
Real Madrid pouze remizoval proti Legii Varšava 3:3, s čímž pochopitelně nebyl spokojen trenér Bílého baletu Zinedine Zidane.
UEFA uzavřela stadion Legie kvůli násilnostem a rasismu v úvodním domácím duelu proti Dortmundu. | Foto: Reuters

Varšava- Mohl to být krásný fotbalový večer pro tisíce diváků v hledišti. Favorizovaný Real Madrid přijel do Varšavy pro postup v Lize mistrů a už po 57 sekundách vedl 1:0. Podceňovaná Legia se ale nevzdávala a v druhém poločase Bílý balet statně naháněla. Sedm minut před koncem se dokonce polský celek dostal do vedení, aby drama nakonec skončilo remízou po Kovačičově srovnání.

Mělo to jeden háček. Šestigólové představení sledovali fanoušci pouze u televize. Varšavský stánek totiž uzavřela UEFA kvůli násilnostem a rasismu při úvodním klání Ligy mistrů proti Dortmundu.

Přitom góly padaly nádherné. Gareth Bale se na sklonku úvodní minuty opřel do míče a volejem nedal brankáři Malarzovi pražádnou šanci. Velšský křídelník Realu tak vstřelil vůbec nejrychlejší gól klubu v Champions League.

Na 2:0 pak zvýšil krásně uklizenou střelou z penaltového bodu Karim Benzema. V tu chvíli se zdálo, že se bude konat další jasná záležitost v podání Realu. Jenže ještě před přestávkou po individuálním průniku parádně zavěsil Belgičan Odjidja.

Outsider i s Adamem Hlouškem v sestavě se nevzdával a už 13 minut po přestávce bylo vyrovnáno. A nečekaný obrat dokonal sedm minut před koncem francouzský legionář Thibault Moulin, jemuž se povedlo obstřelit bránícího Nacha i gólmana Navase.

Tři body ale v Polsku nezůstaly, jelikož uvnitř pokutového území dostal příliš prostoru Kovačič, který srovnal na 3:3. Za tohoto stavu odpískal závěrečný hvizd český sudí Pavel Královec.

Real tak stále nemá jisté místo v osmifinále, byť má na druhé pozici pětibodový náskok na Sporting. Legia už je bez šance, naopak Dortmund může své největší hvězdy ve zbývajících dvou kolech Ligy mistrů šetřit.

Trenér Realu Madrid Zinedine Zidane proto neodjížděl z polského hlavního města příliš nadšený. "Mohli jsme i prohrát, byl to divný zápas. Scházelo nám kousek od všeho, především intenzita," uvedl.

Odmítl se ale vymlouvat na prázdný varšavský stadion. "Není to omluva. Věděli jsme před zápasem, že bez fanoušků se musíme stoprocentně soustředit. Bylo to malinko divné, ale nemůžeme s tím nic dělat," posteskl si Zidane.