Kontroverzním způsobem prošli přes Slavii, nyní budou fotbalisté Dynama dohánět ztrátu proti Ajaxu

ČTK ČTK
28. 8. 2018 3:06
Přemožitel červenobílých ze třetího předkola Ligy mistrů Dynamo Kyjev prohrál na půdě nizozemského Ajaxu 1:3.
Aleksandr Chackevič ve 3. předkole Ligy mistrů Slavia - Dynamo Kyjev
Aleksandr Chackevič ve 3. předkole Ligy mistrů Slavia - Dynamo Kyjev | Foto: Milan Kammermayer

Kyjev - Fotbalisté Dynama Kyjev, kteří v boji o Ligu mistrů vyřadili pražskou Slavii, budou dnes v odvetě 4. předkola s Ajaxem Amsterodam dohánět dvoubrankovou ztrátu. Minulý týden v Nizozemsku prohráli 1:3. Ajax, kde působí český útočník Václav Černý, se může do hlavní soutěže probojovat po čtyřech letech. Dynamo hrálo Ligu mistrů naposledy v předminulém ročníku.

Dinamo Záhřeb, jehož dres obléká Jan Lecjaks, zkusí doma využít remízu 1:1 z Bernu. Český obránce v prvním duelu proti švýcarskému klubu, za který v minulosti nastupoval, chyběl. Young Boys bojují o premiérovou účast v základní skupině Ligy mistrů, Dinamo si v ní může zahrát potřetí za poslední čtyři roky.

Výhodnou pozici mají fotbalisté AEK Atény, kteří přivítají Vidi Székesfehérvár, na jehož hřišti v prvním zápase zvítězili 2:1. Řecký klub se může dostat do hlavní soutěže po 12 letech.

ura okr

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy