"Kdybych měl obě nohy zdravé, něco byste viděli." Kouč PSG na narozeniny nezapomene

Italská pohádka skončila, uťalo ji PSG. Tak začal finálový turnaj Ligy mistrů
Ještě v 90. minutě italský celek vedl nad Paris St. Germain 1:0,...
...ale pak přišel velký obrat Pařížanů. První se trefil Marquinhos.
Zápas ve prospěch celku z hlavního města Francie rozhodl v nastavení střídající Maxim Choupo-Moting.
Pařížský velkoklub vedený koučem Thomasem Tuchelem přešel přes čtvrtfinále na pátý pokus.
Foto: Reuters
Sport ČTK Sport, ČTK
13. 8. 2020 17:15
Fotbalisté Paris St. Germain sice o obratu ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bergamem rozhodli až v nastavení, ale podle trenéra Thomase Tuchela šlo o zcela zasloužený postup.

Paris St. Germain s nováčkem soutěže prohrával od 27. minuty, kdy se trefil Mario Pašalič. Pařížané poté soupeře přitlačili, přesto prohrávali až do 90. minuty.

Pak se ale po centru Maxima Choupo-Motinga a Neymarově přihrávce se štěstím trefil Marquinhos a v nastavení obrat a výhru 2:1 dokonal Choupo-Moting.

Tuchel obě branky i následný postup bouřlivě oslavil a nezabránila mu v tom ani noha v ortéze, kvůli které zápas proseděl na plastové krabici.

"A teď si představte, co bych dělal, kdybych měl obě nohy zdravé. Možná byste mě poprvé viděli sprintovat čtyřicet metrů," uvedl německý kouč.

"Navíc klub dnes slaví narozeniny, je to přesně padesát let. Myslím, že na tyhle narozeniny hned tak nezapomene," připomněl Tuchel, že bohatý celek postoupil do semifinále Ligy mistrů poprvé od roku 1995. Od roku 2016 skončil vždy už v osmifinále.

"Postoupili jsme naprosto zaslouženě," řekl Tuchel. "Jasně, když dáte oba góly takhle pozdě, tak v tom hraje roli i trocha štěstí, ale to je k tomu potřeba. Podle mě jsme vyhráli zaslouženě," přidal šestačtyřicetiletý kouč, který po triumfech ve francouzské lize i obou domácích pohárech usiluje o čtvrtou trofej v sezoně.

Nic na tom nezměnila ani dlouhá pauza, se kterou se Paris St. Germain po předčasném ukončení francouzské ligy kvůli koronaviru musel vyrovnat. "Bylo to náročné. Neměli jsme zápasový rytmus, ale v posledních dnech bylo znát, že hráči jsou natěšení a odhodlaní," uvedl Tuchel.

Důkazem podle něj byl mimo jiné i Neymarův výkon. Brazilský útočník sice několik velkých šancí zahodil, ale neustále pracoval pro tým. "Ani na chvíli jsme si nepřipustili, že bychom jeli domů, pořád jsme šli za postupem. Máme skvělý tým, jsme jako rodina, a když takhle budeme hrát dál, tak je nemožné nás vyřadit," prohlásil Neymar.

Podívejte se na sestřih dramatického utkání:

Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Atalantou Bergamo a Paris St. Germain. | Video: O2 TV Sport
 

Právě se děje

před 9 minutami

Oběti násilí ze srpna 1969 se dočkají odškodnění, schválila sněmovna

Oběti násilí při demonstracích ze srpna 1969, které připadaly na roční výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, se zřejmě dočkají odškodnění. Sněmovna to ve středu hladce schválila během několika minut už v prvním kole projednávání. Pro poslanecký návrh, který vláda odmítla, hlasovali až na dva ze čtyř zástupců KSČM všichni přítomní zákonodárci.

Návrh předložili poslanci všech frakcí vyjma KSČM. Podle předlohy by příbuzní těch, kteří při demonstracích zemřeli po zásahu ozbrojených složek státu, měli dostat jednorázově 200.000 korun. Lidé, kteří utrpěli zranění s trvalými následky, by mohli dostat 90.000 korun, ostatní zranění pak 40.000 korun.

Oficiální statistiky podle předkladatelů uvádějí, že při demonstracích v srpnu 1969 přišlo o život pět lidí, pět bylo zraněno těžce a 26 lehce. Historikové ovšem předpokládají počty vyšší. Návrh zákona proto počítá s náklady na odškodnění ve výši 2,5 až 4,5 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy