reklama
 
 

Oslav branku jako kapitán. Propagoval Wes Morgan z Leicesteru proti Seville známý rum?

15. 3. 2017 20:54
Reklama na známý rum, nebo netradiční gólová oslava? Kapitán anglického Leicesteru může po postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů vyfasovat pokutu.

Praha - Kapitán Leicesteru City Wes Morgan oslavil svou branku v osmifinále Ligy mistrů proti španělské Seville naznačením pohledu do teleskopického dalekohledu. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby třiatřicetiletého důrazného stopera nesponzoroval výrobce rumu Captain Morgan. 

Každému hráči je totiž při všech pohárových nebo mezistátních zápasech zakázáno propagovat veškeré produkty, které nepatří mezi oficiální sponzory soutěže. A právě naznačení pohledu do dalekohledu je úzce spojené s výrobcem rumu.

Reakce twitterového účtu výrobce rumu pro evropský trh v konečném důsledku Morganovi spíše přitíží.

Po loňském mistrovském tažení dokonce výrobce rumu udělal speciální edici s kapitánem Leicesteru na etiketě alkoholického nápoje. Není tedy pochyb o spolupráci anglického stopera s firmou se sídlem v kanadském Montrealu.

Kapitán úřadujícího anglického mistra tedy bude čekat, zda zástupci UEFA neposoudí gólovou radost jako pokus o nepovolenou reklamu vlastního sponzora. Pokud se tak stane, může čekat třiatřicetiletého stopera finanční postih.

Své o tom ví Bendtner

Podobně narazil během evropského šampionátu 2012 dánský útočník Nicklas Bendtner. Toho času Arsenalem odložený hroťák vstřelil na Euru v Polsku a Ukrajině branku Portugalsku, kterou oslavil tím, že si stáhl trenýrky a odhalil spodní prádlo s nápisem Paddy Power.

Logo irské sázkové kanceláře se ale nelíbilo orgánům UEFA. Bendtner vyfasoval pokutu osmdesát tisíc liber (2,47 milionu korun).

autor: David Janeczek | 15. 3. 2017 20:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama