Kanga pomohl CZ Bělehrad do 3. předkola LM, dál jde i Soluň

25. 8. 2020 22:00
Bývalý sparťanský záložník Guélor Kanga pomohl Crvené zvezdě Bělehrad k postupu do 3. předkola fotbalové Ligy mistrů.
Fotbalisté PAOK Soluň oslavují branku ve 2. předkole Ligy mistrů.
Fotbalisté PAOK Soluň oslavují branku ve 2. předkole Ligy mistrů. | Foto: Reuters

Srbský tým zvítězil na hřišti Tirany 1:0. Jediný gól zápasu dal v 62. minutě portugalský středopolař Tomane. Kanga, který přestoupil do Crvené zvezdy na konci července, odehrál 83 minut.

V nemistrovské části kvalifikace uspěl PAOK Soluň, který zdolal Besiktas Istanbul 3:1. Všechny góly padly v prvním poločase, řecký tým navíc neproměnil penaltu. Strůjcem úspěchu PAOK byl teprve osmnáctiletý útočník Christos Tzolis, který dal úvodní dvě branky zápasu a na třetí gól domácích přihrál.

Možnost zvýšit v závěru prvního poločasu na 3:1 nevyužil anglický útočník Chuba Akpom, jehož pokutový kop zneškodnil devatenáctiletý gólman Besiktase Ersin Destanoglu.