Real šokoval prohrou v Moskvě, za Juventus řádil Dybala

Aktualizováno 2. 10. 2018 23:28
Kvůli nečekané výhře CSKA Moskva nad Realem spadla Plzeň ve své skupině na poslední místo.
Radost hráčů CSKA po nečekané výhře nad Realem.
Radost hráčů CSKA po nečekané výhře nad Realem. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Realu Madrid ve druhém kole Ligy mistrů v "plzeňské" skupině G nečekaně prohráli 0:1 s CSKA Moskva. O vítězství domácích rozhodl už ve druhé minutě Nikola Vlašič. Ve skupině H naopak Juventus bez potrestaného Cristiana Ronalda díky hattricku Paula Dybaly porazil 3:0 Young Boys Bern a prožívá nejlepší start do sezony v historii.

Jedinou branku zápasu v Lužnikách dal Vlašič, mladší bratr dvojnásobné mistryně světa ve skoku do výšky Blanky Vlašičové se prosadil už ve druhé minutě. Real se musel obejít bez kapitána Sergia Ramose, Garetha Balea a Marcela, navíc jen na lavičce začal nejlepší hráč světa Luka Modrič.

Chorvatský záložník se sice po přestávce dostal na trávník, porážce ale zabránit nedokázal, a to i přesto, že CSKA v nastavení dohrával bez brankáře Igora Akinfejeva, vyloučeného za protesty. Moskevský celek tak na třetí pokus dokázal Real porazit.

Vítězové posledních tří ročníků Ligy mistrů navíc prodloužili neúspěšnou sérii, když ve třech posledních zápasech nedali gól a získali jediný bod. CSKA vede tabulku se čtyřmi body o jeden před Realem a AS Řím. Plzeň je s jedním bodem poslední.

Dybala po dvou brankách z prvního poločasu mohl završit hattrick už v 48. minutě, ale jeho střelu zastavila tyč. Domácí útočník se dočkal v 69. minutě a po Filippu Inzaghim, Alessandru Del Pierovi a Arturu Vidalovi se stal čtvrtým hráčem Juventusu, který v Lize mistrů zaznamenal hattrick.

Juventus, kterému chyběl Ronaldo kvůli jednozápasovému trestu za červenou kartu při výhře 2:0 ve Valencii, tentokrát dohrával proti deseti. V 78. minutě byl po druhé žluté kartě během pouhých tří minut vyloučen hostující stoper Mohamed Ali Camara.

Turínský celek vyhrál i devátý zápas v nové sezoně, což se mu povedlo poprvé v klubové historii. O jedno vítězství tak překonal výkon z ročníku 1930/31.

Ve druhém duelu skupiny H potvrdil trápení v posledních zápasech Manchester United, který doma remizoval bez branek s Valencií. Anglický celek natáhl sérii bez vítězství na tři utkání. V tabulce je o dva body druhý za vedoucím Juventusem. Valencie má jeden bod a Young Boys jsou bez bodu.

Hoffenheim, za který odehrál celý zápas český obránce Pavel Kadeřábek, ve skupině F prohrál 1:2 s Manchesterem City. Německý celek poslal už po 44 sekundách do vedení Išak Belfodil, ale v osmé minutě vyrovnal Sergio Agüero. Výhru anglickému celku zařídil tři minuty před koncem David Silva.

Ve druhém duelu vybojoval bod za remízu 2:2 Lyon, přestože doma s Šachtarem Doněck prohrával už 0:2. Ve skupině E Bayern Mnichov remizoval 1:1 s Ajaxem, zatímco Benfica Lisabon sice venku proti AEK Atény ztratila vedení 2:0, ale nakonec vyhrála 3:2.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

AEK Atény - Benfica Lisabon 2:3 (0:2)

Branky: 53. a 63. Klonaridis - 6. Seferovič, 15. Grimaldo, 74. Semedo. Rozhodčí: Grinfeld - Šimon, Hassan (všichni Izr.). ČK: 45.+4 Dias (Benfica).

Bayern Mnichov - Ajax Amsterodam 1:1 (1:1)

Branky: 4. Hummels - 22. Mazráví. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek (všichni ČR).

Skupina F:

Hoffenheim - Manchester City 1:2 (1:1)

Branky: 1. Belfodil - 8. Agüero, 87. David Silva. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

Lyon - Šachtar Doněck 2:2 (0:1)

Branky: 70. Dembélé, 72. Dubois - 44. a 55. Moraes. Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lot.).

Skupina G:

CSKA Moskva - Real Madrid 1:0 (1:0)

Branka: 2. Vlašič. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ČK: 90.+6 Akinfejev (CSKA).

AS Řím - Viktoria Plzeň 5:0 (2:0).

Branky: 3., 40. a 90.+2 Džeko, 64. Ünder, 73. Kluivert. Rozhodčí: Raczkowski - Obukowicz, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Schick - Hejda. Diváci: 41.243.

Skupina H:

Juventus Turín - Young Boys Bern 3:0 (2:0)

Branky: 5., 33. a 69. Dybala. Rozhodčí: Karasev - Demeško, Luněv (všichni Rus.). ČK: 78. Camara (Bern).

Manchester United - Valencie 0:0

Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.).