Hvězdní soupeři i milionový bonus. Český mistr má zajištěnou účast v základní skupině Ligy mistrů

ČTK ČTK
13. 5. 2018 18:07
Vítěz české fotbalové ligy má jistotu startu v základní skupině Ligy mistrů. Rozhodla o tom dnešní výhra anglického Liverpoolu 4:0 nad Brightonem, po kterém mají Reds jistotu čtvrtého místa v Premier League.
Mohamed Salah
Mohamed Salah | Foto: ČTK

Praha - Český fotbal má po pěti letech jistou účast v hlavní fázi Ligy mistrů. Liverpool dnes v anglické lize vybojoval konečné čtvrté místo zaručující postup do příštího ročníku LM a start v něm má jistý i druhý finalista aktuální sezony Champions League Real Madrid. To znamená, že místo rezervované v základních skupinách pro šampiona LM připadne českému mistrovi.

V koeficientu UEFA pro nasazování do poháru patří Česku pro příští sezonu jedenáctá příčka. Češi se tak nevešli mezi deset zemí s přímou účastí, ale vzhledem k tomu, že Ligu mistrů vyhraje tým, který má jistý start z domácí soutěže, připadlo toto místo právě českému mistrovi.

K tomu má nejblíže Plzeň, která má dvě kola před koncem v čele tabulky náskok sedmi bodů na Slavii. Ta má ale k dobru pondělní dohrávku na Dukle.

Postup do Ligy mistrů znamená i velký finanční přínos. UEFA totiž od nové sezony ještě navýší odměny a za účast ve skupině má nově místo 12,7 milionů zaplatit 15 milionů eur (asi 382 milionů korun).

 

Právě se děje

Další zprávy