Horší než Plzeň, Zvezda dostala v Paříži šest gólů. Anglickým klubům se nedařilo

3. 10. 2018 23:22
Tottenham doma podlehl 2:4 Barceloně, Liverpool poprvé v sezoně nedal gól a v Neapoli prohrál brankou z poslední minuty.
fotbal, Liga mistrů 2018/2019, Paris St. Germain - CZ Bělehrad, Neymar slaví gól | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain v Lize mistrů doma deklasovali Crvenou zvezdu Bělehrad 6:1 a ve skupině C poprvé bodovali po úvodní prohře 2:3 s Liverpoolem. Hattrickem se v Paříži blýskl Brazilec Neymar. Barcelona si spravila chuť po trápení v domácí soutěži a v Londýně zvítězila nad Tottenhamem 4:2 i díky dvěma zásahům kapitána Lionela Messiho.

Pařížský celek rozhodl zápas už v prvním poločase. Neymar první gól vstřelil ve 20. minutě z přímého kopu a druhý hned za dvě minuty po kombinaci s Mbappém. Do poločasu ještě zvýraznili náskok Cavani a Di María. V 74. minutě sice snížil Marin, ale závěr opět patřil domácím. Po trefě Mbappého v 81. minutě Neymar dokonal hattrick z dalšího precizního přímého kopu.

Ve druhém duelu skupiny C Neapol na svém stadionu porazila Liverpool 1:0 po trefě Insigneho z poslední minuty. Angličtí finalisté minulého ročníku LM poprvé v této sezoně nedali v soutěžním utkání gól.

Barcelonu, která ve španělské lize třikrát po sobě nevyhrála, poslal do vedení už ve druhé minutě Coutinho a ve 28. minutě zvýšil výstavním volejem Rakitič. Na začátku druhé půle Messi dvakrát trefil tyčku. V 52. minutě skóroval domácí Kane, ale Messi brzy vrátil "Barce" dvoubrankový náskok. O chvíli později opět snížil Lamela, pojistku však přidal v 90. minutě Messi. Argentinský útočník s pěti góly kraluje tabulce střelců.

Katalánci vedou skupinu bez ztráty bodu, stoprocentní je v "béčku" také Inter Milán po vítězství 2:1 na hřišti PSV Eindhoven. Domácí celek vedl po gólu Rosaria, ale Nainggolan s Icardim skóre otočili. Nizozemský tým je stejně jako Tottenham na nule.

Atlético Madrid díky dvěma gólům Griezmanna a jednoho zásahu Kokeho doma zdolalo Bruggy 3:1 a ve skupině A má šest bodů stejně jako Dortmund, který na svém hřišti porazil trápící se Monako 3:0. AS inkasovalo branky až ve druhém poločase od Larsena, Alcácera a Reuse a nevyhrálo v devátém soutěžním utkání po sobě.

Schalke v Moskvě zvítězilo nad Lokomotivem 1:0 brankou McKennieho z 88. minuty. Ruský šampion v elitní soutěži podruhé prohrál a nedal gól. Ve druhém utkání skupiny D Porto před svým publikem zdolalo Galatasaray Istanbul rovněž 1:0. Ve 49. minutě rozhodl Marega.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Dortmund - Monaco 3:0 (0:0)

Branky: 51. Larsen, 72. Alcácer, 90.+2 Reus. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.).

Atlético Madrid - FC Bruggy 3:1 (1:1)

Branky: 28. a 67. Griezmann, 90.+4 Koke - 39. Groeneveld. Rozhodčí: Kružliak - Somolani, Hancko (všichni SR).

Skupina B:

PSV Eindhoven - Inter Milán 1:2 (1:1)

Branky: 27. Rosario - 44. Nainggolan, 60. Icardi. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Tottenham - FC Barcelona 2:4 (0:2)

Branky: 52. Kane, 66. Lamela - 56. a 90. Messi, 2. Coutinho, 28. Rakitič. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Skupina C:

Paris St. Germain - CZ Bělehrad 6:1 (4:0)

Branky: 20., 22. a 81. Neymar, 37. Cavani, 42. Di María, 70. Mbappé - 74. Marin. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).

Neapol - Liverpool 1:0 (0:0)

Branka: 90. Insigne. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).