Horší než Plzeň, Zvezda dostala v Paříži šest gólů. Anglickým klubům se nedařilo

3. 10. 2018 23:22
Tottenham doma podlehl 2:4 Barceloně, Liverpool poprvé v sezoně nedal gól a v Neapoli prohrál brankou z poslední minuty.
fotbal, Liga mistrů 2018/2019, Paris St. Germain - CZ Bělehrad, Neymar slaví gól | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain v Lize mistrů doma deklasovali Crvenou zvezdu Bělehrad 6:1 a ve skupině C poprvé bodovali po úvodní prohře 2:3 s Liverpoolem. Hattrickem se v Paříži blýskl Brazilec Neymar. Barcelona si spravila chuť po trápení v domácí soutěži a v Londýně zvítězila nad Tottenhamem 4:2 i díky dvěma zásahům kapitána Lionela Messiho.

Pařížský celek rozhodl zápas už v prvním poločase. Neymar první gól vstřelil ve 20. minutě z přímého kopu a druhý hned za dvě minuty po kombinaci s Mbappém. Do poločasu ještě zvýraznili náskok Cavani a Di María. V 74. minutě sice snížil Marin, ale závěr opět patřil domácím. Po trefě Mbappého v 81. minutě Neymar dokonal hattrick z dalšího precizního přímého kopu.

Ve druhém duelu skupiny C Neapol na svém stadionu porazila Liverpool 1:0 po trefě Insigneho z poslední minuty. Angličtí finalisté minulého ročníku LM poprvé v této sezoně nedali v soutěžním utkání gól.

Barcelonu, která ve španělské lize třikrát po sobě nevyhrála, poslal do vedení už ve druhé minutě Coutinho a ve 28. minutě zvýšil výstavním volejem Rakitič. Na začátku druhé půle Messi dvakrát trefil tyčku. V 52. minutě skóroval domácí Kane, ale Messi brzy vrátil "Barce" dvoubrankový náskok. O chvíli později opět snížil Lamela, pojistku však přidal v 90. minutě Messi. Argentinský útočník s pěti góly kraluje tabulce střelců.

Katalánci vedou skupinu bez ztráty bodu, stoprocentní je v "béčku" také Inter Milán po vítězství 2:1 na hřišti PSV Eindhoven. Domácí celek vedl po gólu Rosaria, ale Nainggolan s Icardim skóre otočili. Nizozemský tým je stejně jako Tottenham na nule.

Atlético Madrid díky dvěma gólům Griezmanna a jednoho zásahu Kokeho doma zdolalo Bruggy 3:1 a ve skupině A má šest bodů stejně jako Dortmund, který na svém hřišti porazil trápící se Monako 3:0. AS inkasovalo branky až ve druhém poločase od Larsena, Alcácera a Reuse a nevyhrálo v devátém soutěžním utkání po sobě.

Schalke v Moskvě zvítězilo nad Lokomotivem 1:0 brankou McKennieho z 88. minuty. Ruský šampion v elitní soutěži podruhé prohrál a nedal gól. Ve druhém utkání skupiny D Porto před svým publikem zdolalo Galatasaray Istanbul rovněž 1:0. Ve 49. minutě rozhodl Marega.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Dortmund - Monaco 3:0 (0:0)

Branky: 51. Larsen, 72. Alcácer, 90.+2 Reus. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.).

Atlético Madrid - FC Bruggy 3:1 (1:1)

Branky: 28. a 67. Griezmann, 90.+4 Koke - 39. Groeneveld. Rozhodčí: Kružliak - Somolani, Hancko (všichni SR).

Skupina B:

PSV Eindhoven - Inter Milán 1:2 (1:1)

Branky: 27. Rosario - 44. Nainggolan, 60. Icardi. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Tottenham - FC Barcelona 2:4 (0:2)

Branky: 52. Kane, 66. Lamela - 56. a 90. Messi, 2. Coutinho, 28. Rakitič. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Skupina C:

Paris St. Germain - CZ Bělehrad 6:1 (4:0)

Branky: 20., 22. a 81. Neymar, 37. Cavani, 42. Di María, 70. Mbappé - 74. Marin. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).

Neapol - Liverpool 1:0 (0:0)

Branka: 90. Insigne. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.).

Skupina D:

Lokomotiv Moskva - Schalke 0:1 (0:0)

Branka: 88. McKennie. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn.

FC Porto - Galatasaray Istanbul 1:0 (0:0)

Branka: 49. Marega. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.).

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.