Zmatky v Madridu. Sudí odpískal konec utkání, pak ještě dodatečně nařídil penaltu

Aktualizováno 26. 10. 2022 23:55
Konec. Anebo vlastně ne. Takhle to vypadalo v utkání fotbalové Ligy mistrů v Madridu. Rozhodčí Clement Turpin sice vyloudil závěrečný hvizd, pak ale ještě dodatečně nařídil penaltu. Atlético ji však v 9. minutě nastavení neproměnilo, s Leverkusenem remizovalo 2:2 a přišlo o šanci na postup do další fáze soutěže. K uchování naděje potřebovalo zvítězit.
Rozhodčí Clement Turpin nařizuje k nevoli fotbalistů Leverkusenu penaltu ve prospěch Atlétika Madrid, i když chvíli předtím už odpískal konec utkání | Foto: Reuters

V základní sestavě Bayeru nastoupil Adam Hložek, zatímco jeho český parťák Patrik Schick zůstal celý zápas na lavičce hostů.

A už v 9. minutě právě Hložek na hranici velkého vápna parádně přistrčil míč do šestnáctky Diabymu, který překonal Oblaka v brance Atlétika a německý klub vedl.

Domácí vyrovnali ve 22. minutě zásluhou Carrasca, jenže už o sedm minut později znovu ztráceli po trefě Hudsona-Odoie.

Podruhé se madridské mužstvo dotáhlo pět minut po pauze díky zásahu De Paula. V infarktovém závěru, který se už odehrál bez Hložka, jenž střídal v 89. minutě, přidal rozhodčí pět minut.

Po vypršení této porce odpískal Turpin konec zápasu, ovšem na základě upozornění VAR pak ještě nařídil penaltu za ruku v pokutovém území. Jenže gólman Hradecky v 9. minutě nastavení pokus Carrasca vyrazil a dorážku Saúla zastavilo břevno.

Oba celky dnes přišly o šanci na postup, protože FC Porto vyhrálo v Bruggách 4:0, přičemž i tady sehrála důležitou roli penalta.

Barcelona po podvečerní porážce Plzně 0:4 s Interem Milánem už nemohla nic změnit na třetí příčce ve skupině a podruhé za sebou nepostoupila do play off, což se jí stalo naposledy v letech 1997 a 1998.

Navíc se rozloučila se soutěží premiérovou domácí porážkou. Už jistý postupující Bayern Mnichov vedl po poločase zásluhou Maného a Choupo-Motinga. V závěru přidal třetí trefu Pavard.

Oba postupující už zná i skupina A. Liverpoolu pomohl k jasnému vítězství 3:0 na půdě Ajaxu Amsterdam gólem kanonýr Salah, jenž se šestým zásahem dotáhl do čela tabulky střelců vedle Mbappého z PSG.

Neapol udržela i po pátém kole stoprocentní bodový zisk domácím triumfem 3:0 nad Rangers. Dvakrát se trefil útočník Giovanni Simeone a jako druhý Argentinec dal ve svých čtyřech úvodních zápasech Ligy mistrů čtyři góly. Tím prvním byl jeho otec Diego, nynější kouč Atlétika Madrid.

Ve vyrovnané skupině D stále mohou postoupit všechny čtyři celky. Tottenham doma remizoval 1:1 se Sportingem Lisabon. Ještě deset minut před koncem prohrával, nakonec málem slavil jistotu postupu. K ní potřeboval vítězství a v páté minutě nastavení skutečně dostal míč do sítě Kane.

Euforii bouřícího stadionu umlčelo rozhodnutí VAR, které gól po dlouhém zkoumání zrušilo kvůli těsnému ofsajdu. Nepříčetný kouč Spurs Antonio Conte za své chování vzápětí uviděl červenou kartu.

Druhý ve skupině je o skóre Frankfurt, který zdolal na svém stadionu 2:1 Marseille.

Fotbalová Liga mistrů - 5. kolo:

Skupina A:

Neapol - FC Rangers 3:0 (2:0)

Branky: 11. a 16. Simeone, 80. Östigard. Rozhodčí: Meler (Tur.).

Ajax Amsterdam - Liverpool 0:3 (0:1)

Branka: 42. Salah, 49. Núňez, 52. Elliot. Rozhodčí: Rozhodčí: Sánchez (Šp.).

1. Neapol 5 5 0 0 20:4 15
2. Liverpool 5 4 0 1 15:6 12
3. Ajax Amsterodam 5 1 0 4 8:15 3
4. Rangers 5 0 0 5 1:19 0

Skupina B:

FC Bruggy - FC Porto 0:4 (0:1)

Branky: 33. a 70. Taremi, 57. Evanilson, 60. Eustáquio. Rozhodčí: Oliver (Angl.).

Atlético Madrid - Bayer Leverkusen 2:2 (1:2)

Branky: 22. Carrasco, 50. De Paul - 9. Diaby, 29. Hudson-Odoi. Rozhodčí: Rozhodčí: Turpin (Fr.).

1. Bruggy 5 3 1 1 7:4 10
2. FC Porto 5 3 0 2 10:6 9
3. Atlético Madrid 5 1 2 2 4:7 5
4. Leverkusen 5 1 1 3 4:8 4

Skupina C:

Inter Milán - Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)

Branky: 42. a 66. Džeko, 35. Mchitarjan, 87. Lukaku. Rozhodčí: Ekberg (Švéd.).

FC Barcelona - Bayern Mnichov 0:3 (0:2)

Branky: 10. Mané, 31. Choupo-Moting, 90.+5 Pavard. Rozhodčí: Rozhodčí: Taylor (Ang.).

1. Bayern Mnichov 5 5 0 0 16:2 15
2. Inter Milán 5 3 1 1 10:5 10
3. FC Barcelona 5 1 1 3 8:10 4
4. Plzeň 5 0 0 5 3:20 0