Higuaín dvěma góly sestřelil Monako a přiblížil Juventus do finále Ligy mistrů

Aktualizováno 3. 5. 2017 23:14
Fotbalisté Juventusu Turín jsou po vítězství 2:0 v Monaku blízko finále Ligy mistrů. Výborný výsledek do odvety vystřelil dvěma góly Argentinec Gonzalo Higuaín.
Gonzalo Higuaín.
Gonzalo Higuaín. | Foto: Reuters

Monako - Fotbalisté Juventusu Turín v úvodním semifinále Ligy mistrů zvítězili v Monaku 2:0 a jsou blízko tomu, aby po dvou letech postoupili do finále. Oba góly vstřelil Gonzalo Higuaín po asistencích Daniho Alvese. Odveta v Itálii se bude hrát příští úterý.

Italští šampioni v elitní soutěži udrželi neporazitelnost a prodloužili sérii bez inkasované branky na 621 minut. Monako poprvé v tomto ročníku LM na svém stadionu prohrálo a neskórovalo.

"Jsem moc šťastný, bylo to hodně důležité utkání a vezeme domů skvělé vítězství. Chtěli jsme i další čisté konto, takže jsme s výsledkem spokojeni," uvedl útočník Higuaín.

Na domácím týmu zpočátku ani nebylo znát, že hraje semifinále poprvé od roku 2004. Do prvních větších šancí se mezi 13. a 16. minutou dostal osmnáctiletý talent Mbappé, ale v obou případech ho vychytal pozorný Buffon. Devětatřicetiletý brankář si poté poradil i s hlavičkou Falcaa.

Juventus přečkal nápor domácích a ve 29. minutě se z protiútoku ujal vedení. Alves patičkou našel Higuaína, který tvrdou ranou překonal gólmana Subašiče. Argentinský kanonýr dal ve svém 25. zápase vyřazovací fáze LM teprve třetí gól.

I do druhé půle vstoupil aktivněji lídr francouzské ligy, nadějnou možnost však nevyužil Falcao a opět nechal jen vyniknout veterána Buffona. Jinak hráči "Staré dámy" dobře bránili a v 59. minutě navíc proměnili další brejk. Alves nacentroval do šestnáctky a Higuaín ve skluzu přesně zakončil.

"V téhle soutěži jsem nedával branky, ale věděl jsem, že musím pouze zůstat klidný a dál tvrdě pracovat. Jsem za góly rád, ale tohle ještě není konec," podotkl devětadvacetiletý střelec.

Domácí se v závěru nedočkali ani kontaktního gólu, protože hlavičku náhradníka Germaina v poslední minutě vytáhl nad břevno bezchybný Buffon, jenž oslavil jubilejní stý start v LM za Juventus dalším čistým kontem.

Monako v této sezoně vyšlo z 58 soutěžních duelů teprve počtvrté střelecky naprázdno a v odvetě ho čeká mimořádně těžká práce. "Čelili jsme soupeři, který má v Lize mistrů víc zkušeností a hrál takticky mnohem lépe než my. Se svou ofenzivní silou jsme si dokázali vytvořit některé šanci, ale celkově byl Juventus lepší," konstatoval záložník Monaka Fabinho.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

AS Monako - Juventus Turín 0:2 (0:1)

Branky: 29. a 59. Higuaín. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián, Rodriguez (všichni Šp.). ŽK: Fabinho - Bonucci, Marchisio, Chiellini. Diváci: 16.762.

Monako: Subašič - Dirar, Glik, Jemerson, Sidibé - Silva (83. Touré), Fabinho, Bakayoko (66. Moutinho), Lemar (67. Germain) - Falcao, Mbappé. Trenér: Jardim.

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Pjanič (89. Lemina), Marchisio (81. Rincón) - Dani Alves, Dybala, Mandžukič - Higuaín (77. Cuadrado). Trenér: Allegri.