Sestřihy Ligy mistrů: Juventus padl v Portu, Haaland skolil Sevillu

Aktualizováno 17. 2. 2021 23:41
Fotbalisté Juventusu Turín v úvodním osmifinále Ligy mistrů prohráli na stadionu Porta 1:2 a "Drakům" poprvé podlehli v evropských pohárech. Útočník Erling Haaland zařídil Dortmundu dvěma góly a asistencí vítězství 3:2 v Seville. Reprezentační brankář Tomáš Vaclík zůstal jen mezi náhradníky úřadujícího vítěze Evropské ligy. Odvety jsou na programu v úterý 9. března.
Podívejte se na sestřih prvního osmifinále Ligy mistrů mezi Portem a Juventusem. | Video: O2 TV Sport

Juventusu nevyšel úvod a už v 63. sekundě daroval Portu vedoucí gól. Rodrigo Bentancur vracel míč brankáři Wojciechu Szczesnému, ale přihrávku vystihnul Mahdí Taremí a íránský útočník zblízka ve skluzu otevřel skóre.

Turínský favorit si v prvním poločase moc šancí nevypracoval a po změně stran inkasoval ještě rychleji než v úvodním dějství. Už po 19 vteřinách se Wilson Manafá protáhl po pravém křídle a před brankou vyzval Moussu Maregu, který propálil Szczesného.

Domácí dokázali dlouho eliminovat ofenzivu "Staré dámy" v čele s kapitánem portugalské reprezentace Cristianem Ronaldem. V 82. minutě však snížil Federico Chiesa po přihrávce Adriena Rabiota a zvýšil šance italských šampionů do odvety. Porto v LM inkasovalo poprvé po 548 minutách, ale o premiérové vítězství nad Juventusem v šestém souboji už nepřišlo.

Sevillu poslal do vedení v sedmé minutě Suso, jehož střelu Mats Hummels tečoval mimo dosah gólmana Marwina Hitze. Za 12 minut srovnal výstavní střelou Mahmoud Dahoud. Domácí brankář Jasín Bunú inkasoval po 726 minutách a sedmi čistých kontech za sebou.

Kanonýr Dortmundu Haaland po asistenci ve 27. minutě sám otočil skóre, když hladce prošel domácí obranou a po narážečce s Jadonem Sanchem podruhé překonal Bunúa. Dvacetiletý norský reprezentant zvýšil ve 43. minutě po přihrávce kapitána Marca Reuse a chybě Ivana Rakitiče.

Haaland si výtečnou bilanci v Lize mistrů vylepšil na 18 gólů v pouhých 13 utkáních. V aktuálním ročníku se trefil osmkrát a vede tabulku střelců elitní soutěže.

Sevilla se v 84. minutě dočkala alespoň snížení díky brance střídajícího Luuka de Jong ze standardní situace. Andaluský tým zaváhal po sérii devíti soutěžních výher.

Podívejte se na sestřih utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Sevillou a Borussií Dortmund. | Video: O2 TV Sport

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Porto - Juventus Turín 2:1 (1:0)

Branky: 2. Taremí, 46. Marega - 82. Chiesa. Rozhodčí: Del Cerro Grande - Yuste, Alonso Fernandez - Hernández (video, všichni Šp.). ŽK: De Ligt, Danilo, Demiral, Alex Sandro (všichni Juventus). Bez diváků.

Sestavy:

Porto: Marchesín - Manafá, Mbemba, Pepe, Zaidu - Corona (90.+1 Loum N'Diaye), Uribe, Oliveira (90.+1 F. Conceicao), Otávio (57. Díaz) - Marega (66. Grujič), Taremí. Trenér: S. Conceicao.

Juventus: Szczesny - Danilo, De Ligt, Chiellini (35. Demiral), Alex Sandro - Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie (63. Morata) - Kulusevski (77. Ramsey), Ronaldo. Trenér: Pirlo.

FC Sevilla - Borussia Dortmund 2:3 (1:3)

Branky: 7. Suso, 84. De Jong - 27. a 43. Haaland, 19. Dahoud. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, Diks - Blom (video, všichni Niz.). ŽK: Óscar Rodríguez, Lopetegui (trenér) - Hummels, Haaland. Bez diváků.

Sestavy:

Sevilla: Bunú - Navas, Koundé, Diego Carlos, Escudero - Jordán (70. Óscar Rodríguez), Fernando, Rakitič (46. Gudelj) - Suso (60. De Jong), En-Nesjrí (60. Munir), Gómez (60. Torres). Trenér: Lopetegui.

Dortmund: Hitz - Morey, Akanji, Hummels, Guerreiro (77. Passlack) - Dahoud (89. Meunier), Can, Bellingham - Reus (80. Brandt), Haaland, Sancho. Trenér: Terzic.