reklama
 
 

Gól nůžkami přesně pod břevno? Musí to být nejlepší branka finále Ligy mistrů, řekl Bale

27. 5. 2018
Gareth Bale začínal finále Ligy mistrů na lavičce, ale ve druhé půli rozhodl o výhře Realu. Vítězný gól vstřelil akrobatickým způsobem.

Kyjev - Gól nůžkami se většinou povede jednou za život. A Garethu Baleovi se to povedlo ve finále Ligy mistrů, tedy v jednom z nejdůležitějších zápasů jeho kariéry. Fotbalistům Realu Madrid jím navíc velšský útočník vystřelil výhru 3:1 nad Liverpoolem a třetí titul šampiona Ligy mistrů v řadě za sebou.

Běžela 64. minuta. Marcelo z levé strany odcentroval do míst mezi penaltovým puntíkem a čárou ohraničující velké vápno. Bale se náhle odhodlal k akrobatickému kousku, zavěsil se do vzduchu, střihl nohama přes hlavu a trefil míč ideálně. Ten zapadl pod břevno mimo dosah brankáře a Real se dostal do vedení 2:1.

"Musí to být nejlepší gól finále Ligy mistrů. Dát takový gól je splněný sen. A povedlo se to na největším fotbalovém jevišti. Ale já jsem především rád, že jsem vyhráli," řekl Bale následně novinářům. "Já jsem vlastně nikdy nůžkami gól nedal, i když jsem se o to mnohokrát pokoušel. Pamatuji si jen, že Marcelo hezky odcentroval a míč jsem měl v ideální výšce. A pak se balon třepotal v síti," popisoval.

Do zápasu přitom naskočil jen 122 vteřin předtím, než skóroval. Rychleji se náhradníkovi povedlo dát ve finále LM gól jen Larsi Rickenovi z Dortmundu ve finále 1997, kdy se prosadil už po minutě. Balea pohánělo i to, že cítil křivdu ze složení základní sestavy, do níž se nevešel.

"Byl jsem hodně zklamaný, že nejsem v sestavě. Chápu, že může hrát jen 11 hráčů, ale cítil jsem, že si to zasloužím. Nejlepší, co jsem mohl udělat, bylo naskočit do zápasu a mít na něj vliv. A to jsem určitě měl," usmíval se Bale, který přidal i gól na 3:1 a stal se tak prvním náhradníkem v historii finále LM, jenž dal dva góly.

Real získal jako první tým od roku 1976 tři tituly v LM v řadě za sebou. Předtím to dokázal Bayern Mnichov ještě v době Poháru mistrů evropských zemí, kdy soutěž nebyla tak náročná. "Víme, čeho jsme dosáhli a jak dobří jsme. Ve španělské lize jsme sice prožili zklamání, ale toto vítězství to obrátilo v další skvělou sezonu," dodal Bale.

Je možné, že svým hvězdným výkonem ve finále se nejlepším možným způsobem rozloučil s fanoušky Realu. Už delší dobu se totiž spekuluje o jeho odchodu. "Potřebuji hrát týden co týden. A to tuto sezonu nebylo. Měl jsem nějaká zranění, ale když jsem byl zdravý, stejně jsem moc nehrál. Musím si proto sednout se svým agentem a probrat moji situaci," naznačil Bale.

autoři: ČTK, Sport | 27. 5. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama