90 minut katalánské ostudy. Tak si Barcelona odnesla od Bayernu historický debakl

90 minut katalánské ostudy. Tak si Barcelona odnesla od Bayernu historický debakl
Bayern zvítězil 8:2 a v semifinále se může těšit na vítěze sobotního duelu Manchester City - Lyon.
V současné formě může bavorský klub pomýšlet na šestý triumf v Lize mistrů a první po sedmi letech.
Naopak pro Barcelonu vyřazení znamená, že poprvé od roku 2008 zakončí sezonu bez zisku jediné trofeje.
Na výhře se dvěma góly podíleli Thomas Müller...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
14. 8. 2020 23:15
Prohlédněte si fotografie ze třetího čtvrtfinále Ligy mistrů, v němž v pátek večer smetl mnichovský Bayern španělskou Barcelonu v poměru 8:2.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy