Radost, jakou slávisté dvanáct let nezažili. Tak Eden slavil postup do Ligy mistrů

Slavia si zahraje základní skupinu nejprestižnější evropské klubové soutěže po dvanácti letech.
Český šampion v domácí odvetě závěrečného 4. předkola porazil Kluž stejně jako před týdnem v úvodním duelu v Rumunsku 1:0...
...a na úkor svého zklamaného soupeře stvrdil postup do hlavní fáze nejprestižnější klubové soutěže.
Jediný gól středečního zápasu ve vyprodaném Edenu vstřelil v 66. minutě obránce Jan Bořil.
Za postup do hlavní fáze Ligy mistrů dostane Slavia prémii v přepočtu 393 milionů korun a navíc připsala bonusové čtyři body do národního koeficientu.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
29. 8. 2019 0:10
Prohlédněte si fotografie z odvety 4. předkola Slavia - Kluž, v níž si sešívaní zajistili vítězstvím 1:0 postup do základní skupiny Ligy mistrů.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy