Fotbalisté Trenčína v boji o LM drtili Lublaň 4:0, nakonec vyhráli jen 4:3

13. 7. 2016 22:30
Trenčín si už mohl de facto zajistit postup z druhého předkola fotbalové Ligy mistrů, ale v Lublani neudržel vedení 4:0. Nakonec zvítězil těsně 4:3. Podobnou přestřelku žádné jiné utkání v předkole nenabídlo.
Není to tak dávno, co Trenčín v přípravě nastoupil proti Spartě.
Není to tak dávno, co Trenčín v přípravě nastoupil proti Spartě. | Foto: Milan Kammermayer

Lublaň - Fotbalisté Trenčína vstoupili do 2. předkola Ligy mistrů výhrou 4:3 na hřišti Olimpije Lublaň. Už ve 32. minutě přitom vedli o čtyři branky. Slovenský mistr nastřílel čtyři góly i bez svého nejlepšího střelce Gina Van Kessela, který dnes přestoupil do pražské Slavie.

Trenčín si na postup zadělal už v úvodní půlhodině, za kterou stihl dát čtyři góly. Už ve 4. minutě se z dálky prosadil Lawrence a o dvě minuty později zvýšil po hezké kombinační akci Kalu. Ve 20. minutě přidal další trefu Janga, který zužitkoval přihrávku Holúbka ve skluzu. A právě Holúbek zaznamenal čtvrtý gól.

Pak však slovenský celek mírně polevil a soupeř toho ještě do poločasu využil ke dvěma gólům. V poslední minutě pak Lublaň dala i třetí gól a vykřesala naději do odvety, ve které však Trenčínu stačí k postupu i prohra o gól.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Žalgiris Vilnius - Astana 0:0

Rosenborg - IFK Norrköping 3:1 (0:0)

Branky: 48. Eyjólfsson, 62. Helland, 65. Lanlay - 70. Andersson.

Ludogorec Razgrad - Mladost Podgorica 2:0 (2:0)

Branky: 13. Moti z pen., 26. Lukoki.

Partizani Tirana - Ferencváros Budapešť 1:1 (0:0)

Branky: 47. Fili - 71. Böde.

Crusaders - FC Kodaň 0:3 (0:2)

Branky: 6. Santander, 40. Cornelius, 53. Falk.

Olimpija Lublaň - Trenčín 3:4 (2:4)

Branky: 34. Velikonja, 43. Zajc, 89. Eleke - 4. Lawrence, 6. Kalu, 20. Janga, 32. Holúbek.

Dundalk - Hafnarfjördur 1:1 (0:0)

Branky: 66. McMillan - 77. Lennon.