Možní plzeňští soupeři Karabach a Ferencváros na úvod 3. předkola remizovali

3. 8. 2022 20:01
Potenciální soupeři fotbalistů Plzně v play off o Ligu mistrů Karabach a Ferencváros na úvod 3. předkola v Baku remizovali 1:1. Vítěz tohoto dvojzápasu vyzve české šampiony, pokud vyřadí Šeriff Tiraspol. Viktoria v úterý začala vítězstvím 2:1 v Moldavsku.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Reuters

Ferencváros poslal do vedení v 17. minutě Boli po závaru v pokutovém území Karabachu. Domácí za čtvrt hodiny vyrovnali. Brankář Dibusz vyrazil Ozobičovu ránu z přímého kopu před sebe a Owusu zblízka doklepnul míč do sítě. Další gól už vyrovnaný souboj nepřinesl. Odveta v Budapešti je na programu v úterý.

Plzeň se může střetnout s ázerbájdžánským, nebo maďarským mistrem na jeho hřišti 16., či 17. srpna, odveta na západě Čech by byla na programu o týden později.

Postup má na dosah Bodö/Glimt, který v Norsku deklasoval Žalgiris Vilnius 5:0. V prvním poločase se trefili Vetlesen z penalty a Pellegrino. Po změně stran dokonali debakl hostů Salvesen, Höibraten a střídající Espejord.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Karabach - Ferencváros Budapešť 1:1 (1:1)

Branky: 34. Owusu - 17. Boli.

Bodö/Glimt - Žalgiris Vilnius 5:0 (2:0)

Branky: 33. Vetlesen z pen., 36. Pellegrino, 58. Salvesen, 61. Höibraten, 90.+3 Espejord.

Maccabi Haifa - Apollon Limassol 4:0 (1:0)

Branky: 54. a 62. Mohamed, 38. vlastní Peybernes, 79. Pierrot. ČK: 60. Jovanovič (Limassol).

Crvena zvezda Bělehrad - Pjunik Jerevan 5:0 (3:0)

Branky: 29., 44. a 70. Bukari, 35. Kangwa, 77. Mitrovič. ČK: 90. Rodič (Crvena zvezda).