Tohle měl videorozhodčí vidět, ve finále LM prý připravil Paříž o penaltu na Mbappého

mar mar
24. 8. 2020 12:01
Necelých dvacet minut do konce finále Ligy mistrů vnikl do šestnáctky Bayernu Kylian Mbappé a po kontaktu s bránícím Joshuou Kimmichem skončil na trávníku. Blízko stojící rozhodčí Daniele Orsato nechal hru plynout. Hrajte dál, ukazoval.
Finále Ligy mistrů | Video: O2 TV Sport

Podle něj hrál Kimmich míč, nicméně opakované záběry v televizním přenosu odhalily, že německý obránce zasáhl kotník Mbappého. Rozhodčí by si v tuhle chvíli penaltu na sto procent obhájil.

"Pokud si pustíme zpomalené záběry, jde jasně vidět, že Kimmich se dostal do kontaktu s patou Mbappého," konstatuje bývalý rozhodčí v Premier League Peter Walton. "Tohle rozhodně na penaltu stačí," ujišťuje.

Paříž v danou chvíli prohrávala 0:1 a případná penalta by ji mohla vrátit do hry. Rozhodčí ale situaci na videu nepřezkoumal.

Z hlediska protokolu UEFA týkajícího se použití VAR je sporné, zda měl videorozhodčí do posuzování zákroku vstoupit. Opravovat má totiž především jasné a zřejmé pochybení hlavního rozhodčího.

Podle komentátorů stanice BT Sport ale nepřišel ani žádný signál, který by potvrdil, že k přezkoumání celé situace došlo. Hra nebyla přerušena ani pro komunikaci rozhodčího s přenosovým vozem, Orsato ani neběžel překontrolovat záběry osobně.

Hráči PSG na trávníku příliš neprotestovali, Mbappé se po rozhodčím jen vyčítavě ohlédl. Příznivci Paříže u obrazovek ale šíleli. "Jak to mohl nevidět? To je penalta", "VAR rozhoduje, jak se mu zachce", "To snad není pravda. Bayern má štěstí, že to nebyla penalta," divili se.

Přitakal i bývalý obránce Manchesteru United Rio Ferdinand. "Pokud by to rozhodčí pískl, nemohli by se divit," komentoval opakované záběry pro stanici BT Sport. "To měla být penalta, rozhodčí je k tomu blízko a jde vidět, jak Kimmich zasáhl Mbappého," potvrdil Owen Hargreaves, bývalý hráč Bayernu.

"Bylo to ale rozhodnutí na hřišti. Teď se na to můžeme zpětně podívat a vidíme, že to byla penalta. V přímém přenosu jsem si ale taky myslel, že je to čisté," snažil se aspoň trochu obhájit výkon rozhodčího bývalý sudí Walton.

K podobné události následně v nastaveném čase zápasu došlo i v pokutovém území PSG po zákroku na Roberta Lewandowského. "To bylo ještě víc na penaltu než ten předchozí zákrok," konstatoval Walton. Ani v tomto případě na druhé straně VAR v akci nebyl.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Pašinjan se prohlásil vítězem arménských voleb, počítá s většinou v parlamentu

Arménský premiér Nikol Pašinjan se prohlásil vítězem nedělních předčasných parlamentních voleb, ve kterých podle dílčích výsledků s velkým náskokem vede jeho strana Občanská smlouva. Její hlavní soupeř ve volbách, koalice Arménská aliance exprezidenta Roberta Kočarjana podle tiskových agentur zpochybnila důvěryhodnost těchto předběžných výsledků.

"Už víme, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství a že v parlamentu budeme mít přesvědčivou většinu, i když ještě nebyly sečteny všechny hlasy," prohlásil Pašinjan v projevu zveřejněném na facebooku. "Lid nám dal mandát, abychom nastolili diktaturu právního státu, a musíme jej hned uplatnit," uvedl podle agentury AFP. Vyzval své stoupence, aby dnes večer přišli do centra Jerevanu. "Lid dal naší straně Občanská smlouva mandát, aby spravovala zemi a mně osobně, abych ji řídil jako předseda vlády," dodal.

Pašinjanova strana vítězí ve volbách se ziskem 58 procent hlasů, zatímco Kočarjanovo uskupení získalo přibližně 19 procent hlasů, uvedl TASS s odvoláním na údaje ústřední volební komise po sečtení hlasů z téměř poloviny volebních místností. Ostatních strany a koalice podle těchto dílčích výsledků dosud zůstávají pod volebním prahem pro vstup do parlamentu. Účast ve volbách činila 49,4 procenta z 2,6 milionu oprávněných voličů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy