Finále Ligy mistrů pod českým dohledem. Fousek bude hlavním delegátem zápasu

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 5. 2022 13:10
Delegátem sobotního finále Ligy mistrů v Paříži mezi Liverpoolem a Realem Madrid bude předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek. 
Petr Fousek při volbě předsedy FAČR v prosinci 2017
Petr Fousek při volbě předsedy FAČR v prosinci 2017 | Foto: Milan Kammermayer

"Nesmírně si vážím důvěry, kterou ve mě UEFA a její předseda Aleksander Čeferin vložili," uvedl Fousek.

"Je to velmi náročná mise a obrovská zodpovědnost. Beru to ale také jako poctu pro celý český fotbal a naši fotbalovou asociaci, které reprezentuji," doplnil šéf FAČR.

Finále Ligy mistrů budou řídit francouzští rozhodčí v čele s hlavním sudím Clémentem Turpinem. Zápas se uskuteční v sobotu od 21:00 na stadionu Stade de France.

Fousek, který byl zvolen předsedou FAČR vloni v červnu, se v kruzích mezinárodních federací i jako delegát pohybuje dlouhodobě. Jako expert FIFA a UEFA také devětapadesátiletý funkcionář absolvoval desítky misí v různých fotbalových svazech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vyčerpané české turisty musel v rakouských Alpách zachraňovat vrtulník

Devětatřicetiletý muž a osmačtyřicetiletá žena se v pátek vydali na lezeckou trasu na skalní stěně Seewand, která je označována za jednu z nejnáročnějších zajištěných horolezeckých cest v Rakousku.  Podle policie muž už stěnu v minulosti několikrát zdolal a horolezecké zkušenosti měla i žena.

I kvůli nepříznivému počasí ale pár postupoval příliš pomalu, a rozhodl se proto vrátit. Muž a žena se přitom dostali do místa, z něhož nedokázali v cestě pokračovat. Obzvlášť žena přitom byla velmi unavená a pociťovala bolest v kolenu. Češi si proto zavolali o pomoc.

Kvůli špatnému počasí nemohli vyrazit horští záchranáři pěšky, zapojit se proto musel vrtulník. Pokud by se nakrátko nezlepšilo počasí, museli by podle policie strávit zřejmě Češi noc v horách. Lékařské ošetření následně odmítli, uvedla policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy