Aktualizováno 24. 2. 2021 23:40
Fotbalisté Manchesteru City v úvodním osmifinále Ligy mistrů v Budapešti porazili Mönchengladbach 2:0 a vyhráli 19. soutěžní zápas po sobě. Real Madrid bez řady zraněných opor zvítězil v Bergamu 1:0 gólem Ferlanda Mendyho z 86. minuty. Domácí Atalanta hrála od 17. minuty v oslabení bez vyloučeného Rema Freulera. Odvety jsou na programu v úterý 16. března.
Sestřih osmifinále Ligy mistrů mezi Borussií Mönchengladbach a Manchesterem City | Video: O2 TV Sport

Utkání v budapešťské Puskás Aréně, kde se hrálo kvůli koronavirovým cestovním restrikcím mezi Německem a Británií, v úvodu moc zajímavých momentů nenabídlo. City ale hned první velkou šanci ve 29. minutě proměnili. Joao Cancelo přesným centrem za obranu našel portugalského krajana Bernarda Silvu a ten se prosadil umístěnou hlavičkou. Anglický favorit kontroloval hru a Gladbachu za první poločas nedovolil jedinou střelu.

Manchesterské mužstvo dál dominovalo a v 65. minutě přidalo pojistku. Cancelo znovu nacentroval na Silvu, který tentokrát hlavou sklepnul míč ke Gabrielu Jesusovi a brazilský útočník překonal brankáře Yanna Sommera. Hráči City si výsledek bez větších problémů pohlídali a venku zvítězili ve 12. soutěžním utkání za sebou, čímž stanovili nový anglický rekord. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly v LM neinkasovali už 616 minut.

Atalanta na začátku držela s Realem krok, ale v 17. minutě přišla o záložníka Freulera, jenž byl vyloučen za faul na obránce Mendyho těsně před šestnáctkou. Byla to nejrychlejší červená karta pro italské mužstvo v Lize mistrů.

Madridský tým si vytvořil převahu a v nastavení první půle i velkou šanci na vedoucí gól, ale domácí gólman Pierluigi Gollini výborně zneškodnil Casemirovu hlavičku. Po změně stran se obraz hry moc nezměnil a Real se přes početní výhodu do větších příležitostí nedostával. Až v 86. minutě po rohu vystřelil Mendy a francouzský bek z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči. "Bílý balet" porazil italské soupeře v 11 z posledních 12 pohárových duelů.

Sestřih osmifinále Ligy mistrů mezi Atalantou a Realem Madrid | Video: O2 TV Sport

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Atalanta Bergamo - Real Madrid 0:1 (0:0)

Branka: 86. Mendy. Rozhodčí: Stieler - Gittelmann, Beitinger - Dankert (video, všichni Něm.). ŽK: Gosens - Casemiro, Mendy. ČK: 17. Freuler (Atalanta). Bez diváků.

Sestavy:

Atalanta: Gollini - Tolói, Romero, Djimsiti - Maehle (85. Palomino), De Roon, Freuler, Gosens - Pessina - Zapata (30. Pašalič), Muriel (56. Iličič, 86. Malinovskij). Trenér: Gasperini.

Real: Courtois - Lucas Vázquez, Varane, Nacho, Mendy - Kroos, Casemiro, Modrič - Asensio (76. Arribas), Isco (76. Duro), Vinícius Júnior (58. Mariano Díaz). Trenér: Zidane.

Hráno v Budapešti: Borussia Mönchengladbach - Manchester City 0:2 (0:1)

Branky: 29. Silva, 65. Jesus. Rozhodčí: A. Dias - Tavares, Rodrigues - Pinheiro (video, všichni Portug.). Bez karet. Bez diváků.

Sestavy:

Mönchengladbach: Sommer - Elvedi, Zakaria, Ginter - Lainer (63. Lazaro), Neuhaus, Kramer, Hofmann (87. Wolf), Binsibajní - Pléa (63. Thuram), Stindl (74. Embolo). Trenér: Rose.

City: Ederson - Walker, R. Dias, Laporte, Cancelo - Gündogan, Rodri, Foden (80. Torres) - Sterling (69. Mahriz), Jesus (80. Agüero), Silva. Trenér: Guardiola.