Favorité v Lize mistrů nezaváhali. Salcburk zvítězil na Maltě, Karabach rozstřílel Gruzínce

ČTK Sport ČTK, Sport
11. 7. 2017 22:59
Čtyřmi zápasy bylo v úterý rozehráno druhé předkolo Ligy mistrů. Favorizované celky nezaváhaly a zvítězily nad těmi papírově slabšími. Karabach doma rozstřílel gruzínskou Samtredii, Salcburk zvítězil na Maltě nad Hibernians a na domácí půdě uspěla také mužstva Rijeky a Partizanu Bělehrad.
Uroš Djurdjevič z Partizanu Bělehrad skóroval proti Podgorici z penalty.
Uroš Djurdjevič z Partizanu Bělehrad skóroval proti Podgorici z penalty. | Foto: www.twitter.com

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Karabach - Samtredia (Gruz.) 5:0 (3:0)

Branky: 37. a 45. z pen. Ndlovu, 10. Izmailov z pen., 83. Guerrier, 90.+2 Michel.

Hibernians (Malta) - Salcburk 0:3 (0:2)

Branky: 32. Berisha z pen., 35. Hwang Hi-čchan, 54. Minamino. ČK: 86. Berisha (Salcburk).

Rijeka - The New Saints (Wal.) 2:0 (1:0)

Branky: 4. Mišič, 69. Matei.

Partizan Bělehrad - Budučnost Podgorica 2:0 (0:0)

Branky: 53. Djurdjevič z pen., 63. Leonardo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Britská policie oznámila, že obvinila třetího Rusa v případě pokusu o vraždu bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala v Salisbury v roce 2018.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Počet plně zaměstnaných lidí v zemědělství klesl za 20 let téměř o polovinu, uvedl ČSÚ

Pracovníků v zemědělství ubylo za 20 let o 26,9 procenta na 176 815 lidí. Po přepočtení na plně zaměstnané jde o úbytek o 45,3 procenta na 95 372 osob. Na úterní tiskové konferenci ohledně zemědělského sčítání, tedy tzv. Agrocenzu, zástupci Českého statistického úřadu (ČSÚ). V podnicích fyzických osob se zvýšil počet rodinných pracovníků o 4,3 procentního bodu na 38,9 procenta.

Snížila se naopak výměra některých plodin jako pšenice či ječmene na úkor plodin pěstovaných mimo jiné na technické účely, jako jsou kukuřice nebo řepka. "Od roku 2000 se snížil podíl orné půdy ze 75,9 procenta na 70,8 procenta, naopak podíl trvalých travních porostů vzrostl z 22,8 procenta na 28 procent. Rozšířily se výměry vinic, naopak ubylo chmelnic a ovocných sadů. Z plodin pěstovaných na orné půdě přibyly plochy oseté kukuřicí, řepkou nebo sójou na úkor pšenice, ječmene, plodin sklízených na zeleno nebo brambor," upozornil předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy