Favorité v Lize mistrů nezaváhali. Salcburk zvítězil na Maltě, Karabach rozstřílel Gruzínce

ČTK Sport ČTK, Sport
11. 7. 2017 22:59
Čtyřmi zápasy bylo v úterý rozehráno druhé předkolo Ligy mistrů. Favorizované celky nezaváhaly a zvítězily nad těmi papírově slabšími. Karabach doma rozstřílel gruzínskou Samtredii, Salcburk zvítězil na Maltě nad Hibernians a na domácí půdě uspěla také mužstva Rijeky a Partizanu Bělehrad.
Uroš Djurdjevič z Partizanu Bělehrad skóroval proti Podgorici z penalty.
Uroš Djurdjevič z Partizanu Bělehrad skóroval proti Podgorici z penalty. | Foto: www.twitter.com

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Karabach - Samtredia (Gruz.) 5:0 (3:0)

Branky: 37. a 45. z pen. Ndlovu, 10. Izmailov z pen., 83. Guerrier, 90.+2 Michel.

Hibernians (Malta) - Salcburk 0:3 (0:2)

Branky: 32. Berisha z pen., 35. Hwang Hi-čchan, 54. Minamino. ČK: 86. Berisha (Salcburk).

Rijeka - The New Saints (Wal.) 2:0 (1:0)

Branky: 4. Mišič, 69. Matei.

Partizan Bělehrad - Budučnost Podgorica 2:0 (0:0)

Branky: 53. Djurdjevič z pen., 63. Leonardo.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy