Fanoušek Liverpoolu je čtyři měsíce od napadení ve vážném stavu, útočník dostal 2,5 roku vězení

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 8. 2018 16:38
Incident se stal před semifinále Ligy mistrů v Liverpoolu. Skupina Italů napadla irského fanouška, ten byl dlouho v umělém spánku a jeho stav je vážný.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Preston - Devětadvacetiletý fanoušek AS Řím byl odsouzen na dva a půl roku do vězení za podíl na násilnostech před dubnovým semifinále fotbalové Ligy mistrů v Liverpoolu. Skupina Italů na ulici napadla příznivce anglického klubu a jednomu z nich způsobila vážné zranění hlavy. Třiapadesátiletý Ir už sice není v umělém spánku, ale jeho stav je stále vážný.

Římský fanoušek Daniele Sciusco se přiznal, že se do pouliční rvačky zapojil. Podle soudce byl na záběrech vidět blízko incidentu, po němž zůstal liverpoolský příznivec Sean Cox ležet na ulici. Na jeho vážném zranění se přímo nepodílel. Další obviněný, jednadvacetiletý Filippo Lombardi, vinu odmítl a stane před soudem koncem roku.

Pouliční bitku v Liverpoolu vyvolalo několik desítek příznivců italského týmu, kteří napadli domácí fanoušky opasky. Na televizních záběrech byl vidět i fanoušek s kladivem v ruce. Zadrženo bylo sedm osob za napadení, obtěžování, držení útočných zbraní a poškozování cizí věci.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy