O tuhle selfie Ronaldo nestál. Rozezlenou hvězdu uklidňoval i Buffon

mar mar
12. 12. 2019 20:01
Juventus zvítězil v závěrečném kole základní skupiny Ligy mistrů nad Leverkusenem 2:0. Během utkání na hřiště pronikli dva fanoušci. S prvním se Ronaldo ochotně vyfotil, s druhým už zacházel drsněji.
Video: Youtube.com

Narušitel vběhl na trávník po konci utkání, kdy si hráči podávali ruce. A ihned spěchal za Cristianem Ronaldem s mobilem v ruce. Portugalskou hvězdu vzal kolem ramen a chystal se s ním vyfotit, ale Ronaldo se po fanouškovi ohnal a vysmekl se mu ještě dřív, než stihla zasáhnout ochranka. Celý incident se odehrál velmi rychle a Ronaldo podrážděně odstrčil fanouška. Na pomoc mu přišli i spoluhráči. Po fanouškovi zakřičel ještě několik slov a klepal si na hlavu.

Po strkanici držel se držel za krk, ale měl by být v pořádku. "Cítím se teď dobře. Byl jsem naštvaný, ale už je to v pohodě," komentoval Ronaldo krátce incident po zápase. Po strkanici naštvaného spoluhráče utěšoval i brankář Gianluigi Buffon.

Ronaldo ve stejném duelu objal jiného fanouška, který se na hřiště dostal během hry. Možná to inspirovalo dalšího diváka k odvážnému kousku.

"Odehráli jsme dobrý zápas. Rozhodně se zlepšujeme a i já jsem se cítil v dnešním utkání osobně líp," dodal střelec první branky utkání a své celkově deváté v této sezoně. Na jeho trefu později navázal Gonzalo Hugain.

Juventus měl postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů zajištěný už před zápasem. Ve skupině D s Atléticem Madrid, Bayerem Leverkusen a Lokomotivem Moskva neprohrál a nasbíral celkem 16 bodů. V italské lize je o dva body na druhém místě za Interem Milán.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Bilbao a Dublin přišly o zápasy ME, nahradí je Sevilla a Petrohrad s Londýnem

Bilbao a Dublin přišly o pořádání zápasů letního fotbalového mistrovství Evropy, protože nemohly vzhledem ke koronavirové situaci garantovat přítomnost diváků na tribunách. Evropská fotbalová unie UEFA po dnešním zasedání výkonného výboru oznámila, že Bilbao nahradí Sevilla a dublinské duely převezmou Petrohrad a Londýn.

Bilbao a Dublin měly hostit po třech zápasech základní skupiny E, v níž hrají Španělsko, Švédsko, Polsko a Slovensko, a také každý jedno z osmifinálových utkání. Sevilla je mezi pořadatelskými městy odloženého Eura nováčkem a bude hostit všechny čtyři duely původně plánované do Bilbaa.

Petrohrad, který už měl schválenou organizaci tří duelů skupiny B a jednoho čtvrtfinále, převezme tři dublinské zápasy ze základní skupiny. Londýn byl už před změnami nejvytíženějším městem ME a ke třem duelům "české" skupiny D, plánovanému osmifinále, oběma semifinále a finále si přibere i osmifinále z Dublinu.

Výkonný výbor UEFA dnes také jednal o Mnichovu, třetím z původních dvanácti měst, které nemohlo unii do stanoveného termínu zaručit fanoušky v hledišti. Bavorská metropole nicméně o celkem čtyři zápasy nepřišla, neboť na červen počítají tamní úřady se zlepšením koronavirové situace a minimálně 14.500 diváky v Allianz Areně.

Dalšími pořadateli turnaje, který se loni nekonal kvůli pandemii koronaviru, jsou Glasgow, Řím, Baku, Budapešť, Bukurešť, Kodaň a Amsterodam. Všechna tato města už dříve přislíbila, že během turnaje alespoň zčásti stadiony zaplní.

Česká reprezentace odehraje první dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy