Jen těžko nahradíte Wengerovu inteligenci, vzkazuje naštvaným fanouškům bývalý gólman Lehmann

David Janeczek David Janeczek
8. 3. 2017 15:45
Zdá se, že příznivci Arsenalu Londýn už manažera Arséna Wengera odepsali. Za letitého kouče se ale postavila legenda klubu Jens Lehmann. Ustojí francouzský elegán historický debakl?
Arséne Wenger.
Arséne Wenger. | Foto: Reuters

Praha - Fanouškům Arsenalu dochází trpělivost. Kanonýři padli s Bayernem Mnichov i v domácí odvetě 1:5 a v součtu obou zápasů inkasovali od německého mistra 10 branek. Výsledek? Wenger by měl skončit, sílí hlasy z řad fanoušků Arsenalu. 

Dlouholetého kouče Arsenalu se naopak zastala legenda klubu Jens Lehmann. "Wenger musí zůstat v klubu, udělal toho pro klub opravdu hodně. Chápu fanoušky, protože nový manažer může přinést do klubu čerstvý vítr, ale jen těžko nahradíte Wengerovu inteligenci," zastává se kouče sedmačtyřicetiletý německý brankář, který v Arsenalu strávil šest sezon.

Příznivci klubu ale s legendou v žádném případě nesouhlasí. Fanoušci vyrazili už na zápas v protestním průvodu s transparenty proti Wengerovi, které vyvěsili i během zápasu. Následnou frustraci z debaklu si fanoušci vybíjeli ještě po zápase.

Cestou ze stadionu jednohlasně křičeli. "Arséne Wenger we want you to go," což ve volném překladu znamená: "Arséne Wengere, už bys měl odejít." 

Přes velmi jednostranný názor na Wengera z řad fanoušků se Lehmann za letitého kouče postavil. "Stále má v sobě oheň. Nezaslouží si podobné reakce, navíc si myslím, že proti Bayernu ovlivnil zápas rozhodčí," uvedl pro deník The Sun.

Lehmann se snažil fanoušky uklidnit lepšími zítřky, ale světlo na konci tunelu v Arsenalu vzývají posledních deset let. "Neměl by končit kvůli fanouškům. Nedávno podepsal několik velmi dobrých hráčů, kteří ale potřebují trochu času s adaptací. Příští sezona může být zcela odlišná," myslí si Lehmann.

Arsenal v létě přivedl Granita Xhaku, Shkodrana Mustafiho, Lucase Péreze, Takumu Asaneho a Roba Holdinga, ale posily za 113 milionů eur (asi tři miliardy korun) se zatím tahouny týmu nestaly.

Současnému Arsenalu jistě nepomáhá ani situace ohledně největší hvězdy klubu Alexise Sanchéze, který má v létě v úmyslu opustit klub. Reakce Chilana po včerejším pátém gólu Bayernu mohla napovědět o jeho záměru v blízké budoucnosti. 

 

Právě se děje

Další zprávy