Jen těžko nahradíte Wengerovu inteligenci, vzkazuje naštvaným fanouškům bývalý gólman Lehmann

David Janeczek David Janeczek
8. 3. 2017 15:45
Zdá se, že příznivci Arsenalu Londýn už manažera Arséna Wengera odepsali. Za letitého kouče se ale postavila legenda klubu Jens Lehmann. Ustojí francouzský elegán historický debakl?
Arséne Wenger.
Arséne Wenger. | Foto: Reuters

Praha - Fanouškům Arsenalu dochází trpělivost. Kanonýři padli s Bayernem Mnichov i v domácí odvetě 1:5 a v součtu obou zápasů inkasovali od německého mistra 10 branek. Výsledek? Wenger by měl skončit, sílí hlasy z řad fanoušků Arsenalu. 

Dlouholetého kouče Arsenalu se naopak zastala legenda klubu Jens Lehmann. "Wenger musí zůstat v klubu, udělal toho pro klub opravdu hodně. Chápu fanoušky, protože nový manažer může přinést do klubu čerstvý vítr, ale jen těžko nahradíte Wengerovu inteligenci," zastává se kouče sedmačtyřicetiletý německý brankář, který v Arsenalu strávil šest sezon.

Příznivci klubu ale s legendou v žádném případě nesouhlasí. Fanoušci vyrazili už na zápas v protestním průvodu s transparenty proti Wengerovi, které vyvěsili i během zápasu. Následnou frustraci z debaklu si fanoušci vybíjeli ještě po zápase.

Cestou ze stadionu jednohlasně křičeli. "Arséne Wenger we want you to go," což ve volném překladu znamená: "Arséne Wengere, už bys měl odejít." 

Přes velmi jednostranný názor na Wengera z řad fanoušků se Lehmann za letitého kouče postavil. "Stále má v sobě oheň. Nezaslouží si podobné reakce, navíc si myslím, že proti Bayernu ovlivnil zápas rozhodčí," uvedl pro deník The Sun.

Lehmann se snažil fanoušky uklidnit lepšími zítřky, ale světlo na konci tunelu v Arsenalu vzývají posledních deset let. "Neměl by končit kvůli fanouškům. Nedávno podepsal několik velmi dobrých hráčů, kteří ale potřebují trochu času s adaptací. Příští sezona může být zcela odlišná," myslí si Lehmann.

Arsenal v létě přivedl Granita Xhaku, Shkodrana Mustafiho, Lucase Péreze, Takumu Asaneho a Roba Holdinga, ale posily za 113 milionů eur (asi tři miliardy korun) se zatím tahouny týmu nestaly.

Současnému Arsenalu jistě nepomáhá ani situace ohledně největší hvězdy klubu Alexise Sanchéze, který má v létě v úmyslu opustit klub. Reakce Chilana po včerejším pátém gólu Bayernu mohla napovědět o jeho záměru v blízké budoucnosti. 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Soud zamítl Zemanovu stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost prezidenta Zemana proti verdiktu, podle kterého musí rozhodnout o jmenování Josefa Ošťádala profesorem. Nemá hodnotit jeho způsobilost.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Dirigent Rattle, manžel Kožené, po brexitu zažádal o německé občanství

Slavný britský dirigent sir Simon Rattle zažádal o německé občanství. Pětašedesátiletý liverpoolský rodák a manžel české mezzosopranistky Magdaleny Kožené tak učinil v reakci na brexit. "Stejně jako pro mnohé to také pro mě bude nezbytné," vysvětluje Rattle, jenž před pandemií běžně hostoval u předních evropských orchestrů.

Tento týden překvapil svět klasické hudby, když oznámil, že roku 2023 skončí ve vedení London Symphony Orchestra. Od stejného roku Rattle povede Bavorský symfonický rozhlasový orchestr sídlící v Mnichově. Rozhodl se tak především proto, aby mohl být nablízku Kožené a jejich třem dětem, se kterými žijí v Berlíně. Faktorem byl ale také brexit.

"Fakt, že muzikanti a obecně umělci náhle musí žádat o víza pro cestu do Evropy, rozhodně není tím slibovaným přínosem brexitu," zdůrazňuje Rattle. Podle agentury Reuters neskrývá rozhořčení a lituje, jak neblaze odchod Velké Británie z Evropské unie poznamená nejmladší generaci anglických hudebníků, kteří byli zvyklí na starém kontinentu studovat a vystupovat bez byrokratických překážek.

Zdroj: Reuters
před 58 minutami

Celníci zadrželi u Ostravy tři běžence z Afghánistánu, našli je v návěsu kamionu

Celníci zadrželi při kontrole nákladního auta nedaleko Ostravy tři běžence z Afghánistánu. Ukrývali se v nákladu velkokapacitních železných trubek. ČTK to řekla mluvčí Celního ředitelství Ostrava Pavla Zdobnická.

Celníci ve čtvrtek odpoledne na parkovišti u dálnice D1 nedaleko Ostravy kontrolovali nákladní automobily. Při kontrole řidiče rumunského kamionu slyšeli v návěsu soupravy hluk. Na místo hlídka přivolala posily i policisty, kteří návěs otevřeli. "Uvnitř byli tři mladiství pocházející z Afghánistánu. Případ jsme předali policii," uvedla Zdobnická.

Zdroj: ČTK
Další zprávy