Famózní Ronaldo umlčel kritiky. Podívejte se, co všechno dělal, žasl Solskjaer

21. 10. 2021 10:22
Trenér fotbalistů Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer po středečním vítězství 3:2 nad Atalantou Bergamo v Lize mistrů vyzdvihl výkon útočníka Cristiana Ronalda, který gólem z 81. minuty dokonal obrat "Rudých ďáblů" ve druhém poločase.
Cristiano Ronaldo v utkání Manchesteru United s Atalantou Bergamo
Cristiano Ronaldo v utkání Manchesteru United s Atalantou Bergamo | Foto: Reuters

Podle norského kouče by se kritici portugalské hvězdy měli podívat právě na zápas třetího kola skupiny F.

Šestatřicetiletému kanonýrovi v posledních týdnech byly vytýkány nedostatečné pracovní tempo, nasazení a defenzivní činnost. Podle Solskjaera se však ve středu na stadionu Old Trafford ukázalo, jak dobrý Ronaldo opravdu je.

"Je skvělý před brankou soupeře. Jestli ho někdo chce kritizovat za pracovní tempo a přístup, ať se prostě podívá na toto utkání. Ať se podívá, kolik toho naběhal," radil Solskjaer v rozhovoru s britskou televizí BT Sport.

Ronaldo, který dal vítězný gól i v závěru předchozího domácího duelu LM s Villarrealem (2:1), si po letním návratu do Manchesteru polepšil na šest soutěžních branek. V této sezoně třikrát skóroval v Champions League a se 137 zásahy si upevnil pozici historicky nejlepšího střelce elitní soutěže.

"Na konci pomáhal v našem pokutovém území, sprintoval, dělal vše, co by střední útočník dělat měl," žasl Solskjaer. "A střílet góly umí ze všeho nejvíc," doplnil spokojeně.

Anglický tým už v úvodní půlhodině inkasoval po trefách Maria Pašaliče a Meriha Demirala. V 53. minutě však snížil Marcus Rashford, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal kapitán Harry Maguire a v závěru domácí comeback dokončil Ronaldo umístěnou hlavičkou.

"Myslím, že jsme hráli dobře i v prvním poločase. Ze dvou šancí jsme dostali dva góly. Nikdy jsme nepřestali věřit. Udělali jsme pár chyb, ale stále pokračovali v naší hře," prohlásil osmačtyřicetiletý trenér.

United vedou skupinu F se šesti body. O dva body méně mají Villarreal a Bergamo, poslední Young Boys Bern jsou na třech bodech.