Dynamo Kyjev prohrálo v předkole Ligy mistrů 1:3 s Ajaxem, Dinamo remizovalo ve Švýcarsku

22. 8. 2018 23:08
Dynamo Kyjev po postupu přes Slavii prohrálo na hřišti Ajaxu 1:3. Dinamo Záhřeb remizovalo s Young Boys Bern 1:1.
Fotbalisté Ajaxu.
Fotbalisté Ajaxu. | Foto: Reuters

Amsterodam - Fotbalisté Dynama Kyjev vstoupili do čtvrtého předkola Ligy mistrů porážkou 1:3 na hřišti Ajaxu Amsterodam. Ukrajinský přemožitel Slavie Praha z předchozí kvalifikační fáze zkusí manko dohnat v úterý v domácí odvetě.

Ajaxu, kterému chyběl český rekonvalescent Václav Černý, dokonale vyšel začátek. Tadič v šestnáctce posunul míč na Van de Beeka a ten už ve druhé minutě propálil brankáře Bojka. Hosté se brzy vzpamatovali a v 16. minutě z rohu vyrovnali. Gólman Onana sice zneškodnil hlavičku Kádára, ale volný Kedziora zblízka dorazil míč do sítě.

Ve 35. minutě nizozemskému mužstvu vrátil vedení Zijach, jehož střelu Kádár tečoval hlavou mimo Bojkův dosah. O chvíli později zvýšil na 3:1 nepokrytý Tadič po Tagliaficově centru. Ajax ve druhé půli kontroloval náskok a Dynamo do velkých šancí nepustil. Naopak domácí Huntelaar a Zijach ještě trefili brankovou konstrukci.

Young Boys v Bernu remizovali s Dinamem Záhřeb 1:1. Už ve druhé minutě otevřel skóre po rychlé akci domácí Mbabu, krátce před pauzou srovnal Oršič ze samostatného úniku. V sestavě hostů chyběl český obránce Lecjaks, který tak přišel o souboj s bývalým týmem.

Hráči AEK Atény si ze Székesfehérváru odvezli nadějné vítězství 2:1. Už po dvaceti minutách byl domácí Huszti vyloučen za šlápnutí na nohu protihráče. Početní výhodu ve 34. minutě poprvé zužitkoval Klonaridis a krátce po změně stran přidal druhý gól Bakasetas. Hostující útočník však v 53. minutě dostal za tvrdý faul také červenou kartu. Maďarský mistr už jenom snížil zásluhou Lazoviče.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Young Boys Bern - Dinamo Záhřeb 1:1 (1:1)

Branky: 2. Mbabu - 40. Oršič.

Vidi Székesfehérvár - AEK Atény 1:2 (0:1)

Branky: 68. Lazovič - 34. Klonaridis, 49. Bakasetas. ČK: 23. Huszti - 53. Bakasetas.