Dortmund, Paříž, Istanbul. Útoky na fotbal se množí

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 4. 2017 8:51
V posledních letech přibývá teroristických útoků na fotbalisty a fotbalové stadiony. Podívejte se na přehled těch největších z poslední doby.
Exploze v Dortmundu před utkáním LM s Monakem
Exploze v Dortmundu před utkáním LM s Monakem | Foto: Reuters

Dortmund - 11. dubna 2017

Tři exploze poškodily autobus fotbalistů Dortmundu cestou na čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem. Zranění ruky při nich utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci, zraněn byl také policista.

Zatím nebylo zveřejněno, kdo za útokem stojí. Policie ale mluví o záměrném útoku na fotbalisty a také našla dopis, jehož autor se měl k útoku hlásit. Kdo jím byl ale zatím vyšetřovatelé nezveřejnili. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy