Video: Fanoušci Kodaně rozpoutali v Leicesteru ohnivou show, domácí příznivci byli ohromeni

Sport Sport
19. 10. 2016 7:29
Tolik pyrotechniky na stadionu anglického klubu už dlouho nebylo. Fanoušci dánského mistra z Kodaně před úvodním hvizdem zápasu v Leicesteru zapálili světlice v celém hostujícím sektoru a svou show vyvolali spíše pozitivní ohlasy ze strany domácích fanoušků.
Fanoušci FC Kodaně před zápasem Ligy mistrů v Leicesteru
Fanoušci FC Kodaně před zápasem Ligy mistrů v Leicesteru | Foto: Reuters

Praha – Pyrotechniku na britských stadionech jen tak neuvidíte. Fanoušci Kodaně se to ale během včerejšího zápasu Ligy mistrů proti Leicesteru rozhodli změnit. Ještě před úvodním hvizdem utkání na půdě anglického mistra začala v sektoru fanoušků hostí ohňová show.


Momentálně se sankcí od UEFA může dočkat jak domácí Leicester, tak Kodaň. Pokud se prokáže nezvládnutá pořadatelská činnost, hrozí trest domácím. V podobné situaci se ocitl Arsenal na podzim roku 2014, kdy příznivec Galatasaraye Istanbul vhodil na hrací plochu světlici.

Přestože minimálně jeden klub čekají ze strany UEFA sankce, tak byli angličtí fanoušci ohromeni. "Nejlepší fanoušci, kteří letos přijeli," píše jeden z fanoušků na Twitteru. "Zdaleka nejlepší jsou v tomhle zápasu fanoušci Kodaně," dodává další. A podobné reakce na dánské fandy na Twitteru přibývají.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy