Video: Fanoušci Kodaně rozpoutali v Leicesteru ohnivou show, domácí příznivci byli ohromeni

Sport Sport
19. 10. 2016 7:29
Tolik pyrotechniky na stadionu anglického klubu už dlouho nebylo. Fanoušci dánského mistra z Kodaně před úvodním hvizdem zápasu v Leicesteru zapálili světlice v celém hostujícím sektoru a svou show vyvolali spíše pozitivní ohlasy ze strany domácích fanoušků.
Fanoušci FC Kodaně před zápasem Ligy mistrů v Leicesteru
Fanoušci FC Kodaně před zápasem Ligy mistrů v Leicesteru | Foto: Reuters

Praha – Pyrotechniku na britských stadionech jen tak neuvidíte. Fanoušci Kodaně se to ale během včerejšího zápasu Ligy mistrů proti Leicesteru rozhodli změnit. Ještě před úvodním hvizdem utkání na půdě anglického mistra začala v sektoru fanoušků hostí ohňová show.


Momentálně se sankcí od UEFA může dočkat jak domácí Leicester, tak Kodaň. Pokud se prokáže nezvládnutá pořadatelská činnost, hrozí trest domácím. V podobné situaci se ocitl Arsenal na podzim roku 2014, kdy příznivec Galatasaraye Istanbul vhodil na hrací plochu světlici.

Přestože minimálně jeden klub čekají ze strany UEFA sankce, tak byli angličtí fanoušci ohromeni. "Nejlepší fanoušci, kteří letos přijeli," píše jeden z fanoušků na Twitteru. "Zdaleka nejlepší jsou v tomhle zápasu fanoušci Kodaně," dodává další. A podobné reakce na dánské fandy na Twitteru přibývají.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut

Zemřel Eduard Marek řečený Hroznýš, nejstarší český skaut. Za války ho za pomoc Židům věznili nacisté, po únoru 1948 zase komunisté. Bylo mu 104 let.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy