13. 8. 2020 22:59
Fotbalisté Lipska porazili ve druhém čtvrtfinále Ligy mistrů hráče Atlética Madrid 2:1. Zápas rozhodl v 88. minutě gólem Tyler Adams. Český reprezentant Patrik Schick přišel na hřiště o pět minut dříve a byl u vítězné branky německého celku.

Skóre zápasu načal v 51. minutě Dani Olmo, jehož právě Schick střídal. Vítězné Adamsově střele výrazně pomohla teč stopera Stefana Saviče. V boji o finále německý celek vyzve Paris St. Germain. Zápas se odehrál stejně jako celá dohrávka Ligy mistrů na neutrální půdě v Lisabonu.

Hráči Lipska drželi podle očekávání od úvodních minut více míč na svých kopačkách, první poločas ale nabídl vyrovnaný souboj bez větších šancí. Jediný vážnější zákrok musel v úvodu předvést brankář německého celku Peter Gulácsi při prudké střele Yannicka Carrasca na přední tyč.

Skóre se změnilo až krátce po změně stran. V 51. minutě našel Marcel Sabitzer jemným centrem Olmovu hlavu a španělský ofenzivní univerzál vstřelil za Lipsko svůj první gól v Lize mistrů po zimním příchodu z Dinama Záhřeb.

V 70. minutě ale Lukas Klostermann fauloval ve vápně střídajícího Joaa Félixe a Atlético dostalo šanci srovnat z pokutového kopu. Gulácsi sice vystihl směr, na Félixovu utaženou střelu ale nedosáhl.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna se nakonec přece jen stali historicky pátým německým týmem, který prošel mezi nejlepší čtyři celky milionářské soutěže. Dvě minuty před koncem základní hrací doby napřáhl Adams zpoza pokutového území a jeho střelu srazil do protipohybu a mimo dosah vlastního gólmana Jana Oblaka stoper Stefan Savič.

Semifinále mezi Lipskem a Paris St. Germain je na programu v úterý.

Čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

Lipsko - Atlético Madrid 2:1 (0:0)

Branky: 51. Olmo, 88. Adams - 71. Joao Félix z pen. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Gil (video, všichni Pol.). ŽK: Klostermann, Kampl, Haidara - Lodi, Giménez. Bez diváků.

Lipsko: Gulácsi - Halstenberg, Upamecano, Klostermann, Angelino - Sabitzer (90.+1 Mukiele), Kampl, Laimer (72. Adams) - Nkunku (83. Haidara), Poulsen, Olmo (83. Schick). Trenér: Nagelsmann.

Atlético Madrid: Oblak - Trippier, Savič, Giménez, Lodi - Carrasco, Saúl, Herrera (58. Joao Félix), Koke (90.+2 Felipe) - Costa (72. Morata), Llorente. Trenér: Simeone.