23. 2. 2021 22:57
Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli úvodní osmifinále Ligy mistrů na hřišti Lazia Řím 4:1. Obhájce trofeje vedl už po prvním poločase 3:0. K postupu mezi osm nejlepších vykročila také Chelsea, která v prvním duelu na neutrální půdě v Bukurešti porazila Atlético Madrid 1:0. Výstavními "nůžkami" rozhodl Olivier Giroud. Odvety jsou na programu 17. března.

Utkání Atlético - Chelsea se kvůli cestovním restrikcím mezi Španělskem a Velkou Británií, způsobeným pandemií koronaviru, odehrálo v rumunské metropoli. Duel dlouho nabízel opatrnou podívanou. Až v 68. minutě útočník Chelsea Giroud překonal výstavními "nůžkami" Jana Oblaka.

Sudí Felix Brych kvůli možnému ofsajdu dlouho konzultoval situaci s videorozhodčím Marcem Fritzem, nakonec ale gól uznal. Opakované záběry odhalily, že Giroudovi nechtěně přihrál obránce Atlética Mario Hermoso a nikoli Mason Mount.

"Rojiblancos" za celý zápas nevystřelili na branku a napodobili jiné španělské celky Sevillu a Barcelonu, které minulý týden rovněž první osmifinálový duel prohrály. Naopak londýnské mužstvo pod vedením trenéra Thomase Tuchela neprohrálo ani v osmém soutěžním utkání.

Rekordní Musiala

Bayern se na římském Olympijském stadionu ujal vedení v deváté minutě. Robert Lewandowski vystihl špatnou rozehrávku obránce Matea Musacchia, obehrál gólmana Pepeho Reinu a skóroval do prázdné branky.

Ve 24. minutě zvýšil střelou z hranice vápna záložník Jamal Musiala. Ve věku 17 let a 363 dnů se stal nejmladším anglickým střelcem v historii soutěže. Tři minuty před koncem úvodního dějství se z dorážky prosadil Leroy Sané.

Po 62 vteřinách druhého poločasu si Saného přihrávku před branku usměrnil do vlastní sítě Francesco Acerbi. V 49. minutě snížil Joaquín Correa.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Atlético Madrid - Chelsea 0:1 (0:0)

Branka: 68. Giroud. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Fritz (video, všichni Něm.). ŽK: Llorente, Simeone (trenér), Lemar - Mount, Jorginho. Bez diváků. Hráno v Bukurešti.

Atlético: Oblak - Llorente, Savič, Felipe, Hermoso (84. Vitolo) - Correa (82. Dembélé), Koke, Saúl (82. Torreira), Lemar - Joao Félix (82. Renan Lodi), Suárez. Trenér: Simeone.

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Alonso - Mount (74. Kanté), Jorginho, Kovačič (74. Ziyech) - Hudson-Odoi (80. James), Giroud (87. Havertz), Werner (87. Pulisic). Trenér: Tuchel.

Lazio Řím - Bayern Mnichov 1:4 (0:3)

Branky: 49. Correa - 9. Lewandowski, 24. Musiala, 42. Sané, 47. vlastní Acerbi. Rozhodčí: Grinfeeld - Hassan, Yarkoni (všichni Izr.) - Munuera (video, Šp.). ŽK: Alberto, Lucas Leiva, Correa, Marušič, Escalante - Kimmich, Coman. Bez diváků.

Lazio: Reina - Patric (53. Hoedt), Acerbi, Musacchio (31. Lulič) - Lazzari, Milinkovič-Savič (81. Cataldi), Lucas Leiva (53. Escalante), Alberto (81. Akpa-Akpro), Marušič - Immobile, Correa. Trenér: Inzaghi.

Bayern: Neuer - Süle, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Musiala (90. Choupo-Moting) - Sané (90. Sarr), Goretzka (63. Martínez), Coman (75. Hernández) - Lewandowski. Trenér: Flick.