Chelsea porazila Lille a vykročila ke čtvrtfinále LM, Juventus neudržel vedení

22. 2. 2022 23:06
Fotbalisté Chelsea porazili v úvodním osmifinále Ligy mistrů doma 2:0 Lille. Obhájci titulu skórovali v obou poločasech, trefili se Kai Havertz a Christian Pulisic. Juventus Turín neudržel vedení a remizoval 1:1 na hřišti Villarrealu. Odvety jsou na programu ve středu 16. března.
Dani Parejo slaví vyrovnávací trefu proti Juventusu
Dani Parejo slaví vyrovnávací trefu proti Juventusu | Foto: Reuters

Chelsea se poprvé představila před domácím publikem jako vítěz mistrovství světa klubů a vstup do utkání jí vyšel. Havertz nejprve ve vyložené šanci z malého vápna překopl bránu, v osmé minutě si ale naskočil na Zijachův centr z rohového kopu a hlavou otevřel skóre.

Po čtvrthodině hry mohl zvýšit náskok Alonso, z voleje ale našel pouze rukavice brankáře Jardima. Lille postupně vyrovnalo hru, "Blues" ale ani ve čtvrtém domácím utkání v této sezoně milionářské soutěže neinkasovali.

Naopak v 63. minutě vyvezl míč Kanté a vybídl ke skórování Pulisice, jenž se trefil poprvé v tomto ročníku soutěže. Chelsea tak porazila OSC i ve třetím vzájemném duelu. Navíc jako první anglický tým vyhrála v Lize mistrů pět domácích utkání za sebou s čistým kontem.

V utkání Villarreal - Juventus padla branka hned z první akce zápasu. Vlahovič si v běhu zpracoval míč do volného prostoru a po 32 sekundách hry poslal míč z otočky přesně k vzdálenější tyči. Zimní posila "Staré dámy" z Fiorentiny skórovala počtvrté v novém dresu a zaznamenala nejrychlejší gól debutujícího hráče v Lize mistrů.

O chvíli později mohl srovnat Lo Celso, jeho střela v pádu ale skončila na tyči. "Žlutá ponorka" se tak dočkala až v 66. minutě, kdy si Parejo zaběhl na Capoueho centr za obranu a z prvního dotyku zakončil.

Chelsea - Lille 2:0 (1:0)

Branky: 8. Havertz, 63. Pulisic. Rozhodčí: Gil Manzano - Iňigo, Nevado - Hernández (video, všichni Šp.). ŽK: Loftus-Cheek - Ben Arfa. Diváci: 39.000.

Chelsea: Mendy - Christensen, Silva, Rüdiger - Azpilicueta, Kanté, Kovačič (51. Loftus-Cheek), Alonso (80. Sarr) - Zijach (60. Saúl), Havertz, Pulisic (80. Werner). Trenér: Tuchel.

Lille: Jardim - Celik, Fonte, Botman, Djaló (76. Gudmundsson) - Onana (65. Yilmaz), Xeka, André - Sanches (81. Ben Arfa), David (81. Zhegrova), Bamba. Trenér: Gourvennec.

Villarreal - Juventus 1:1 (0:1)

Branky: 66. Parejo - 1. Vlahovič. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn - Dankert (video, všichni Něm.). ŽK: Rulli - Rabiot.

Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, Torres, Pedraza (79. Estupiňán) - Chukwueze (90. Pino), Capoue, Parejo, Moreno (79. Trigueros) - Lo Celso, Danjuma (90. Dia). Trenér: Emery.

Juventus: Szczesny - De Sciglio (87. Pellegrini), Danilo, De Ligt, Alex Sandro (46. Bonucci) - Cuadrado, Locatelli (71. Arthur), Rabiot, McKennie (81. Zakaria) - Vlahovič, Morata. Trenér: Allegri.