Celtic vyřadil poloamatéry z Lincolnu a odvrátil ostudu

20. 7. 2016 23:05
Fotbalisté Celticu Glasgow porazili v odvetě 2. předkola Ligy mistrů gibraltarského šampiona Lincoln Red Imps 3:0 a podle očekávání postupují dál, ačkoli v úvodním duelu s poloprofesionálním týmem senzačně prohráli 0:1. O vítězství dnes Celtic rozhodl již během první půlhodiny. V 23. minutě otevřel skóre švédský obránce Mikael Lustig, o dvě minuty později se trefil Leigh Griffiths a za další čtyři minuty zvýšil na 3:0 devatenáctiletý anglický křídelní útočník Patrick Roberts, který je v Celticu na hostování z Manchesteru City. Další gól už v Celtic Parku nepadl, ačkoli domácí měli místy drtivý tlak a na střely na branku zvítězili 14:1.
Celtic Glasgow (Mikael Lustig)
Celtic Glasgow (Mikael Lustig) | Foto: Reuters

Dál jde i slovenský mistr Trenčín, ačkoli doma podlehl Olimpiji Lublaň 2:3, přestože vedl už 2:0. O jeho postupu rozhodl větší počet vstřelených gólů na hřišti soupeře, kde před týdnem vyhrál 4:3.

Astaně, která v uplynulé sezoně postoupila jako první kazašský tým v Lize mistrů do hlavní fáze, pomohla do 3. předkola až trefa bosenského obránce Marina Aničiče v druhé minutě nastaveného času.

Nečekaně vypadly Ferencváros po domácí prohře 1:3 v penaltovém rozstřelu s Partizani Tirana a také Hafnarfjördur, který doma jen remizoval s Dundalkem 2:2.

Odvetná utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Astana (Kaz.) - Žalgiris Vilnius 2:1 (1:0)

Branky: 31. a 90.+2 Aničič - 57. Elivelto. První zápas 0:0, postoupila Astana.

F91 Dudelange (Luc.) - Karabach (Ázerb.) 1:1 (0:0)

Branky: 71. N'Diaye - 90.+4 Reynaldo. První zápas 0:2, postoupil Karabach.

IFK Norrköping (Švéd.) - Rosenborg (Nor.) 3:2 (0:1)

Branky: 57. a 77. Andersson, 59. Nyman - 36. Gytkjaer z pen., 55. De Lanlay. První zápas 1:3, postoupil Rosenborg.

Ferencváros Budapešť - Partizani Tirana 1:1 po prodl. (1:1, 1:1), na penalty 1:3

Branky: 14. Gera z pen. - 40. vlastní Hüsing. První zápas 1:1, postoupilo Partizani

Trenčín - Olimpija Lublaň 2:3 (2:2)

Branky: 13. Janga, 20. Bero - 41. Kelhar, 45. Eleke, 79. Klinar. První zápas 4:3, postoupil Trenčín.

Celtic Glasgow - Lincoln (Gibr.) 3:0 (3:0)

Branky: 23. Lustig, 25. Griffiths, 29. Roberts. První zápas 0:1, postoupil Celtic.

Dinamo Záhřeb - Vardar Skopje 3:2 (0:1)

Branky: 55. a 70. obě z pen. Pjaca, 79. Machado - 39. Velkoski, 62. vlastní Schildenfeld. První zápas 2:1, postoupil Záhřeb.

Hafnarfjördur (Isl.) - Dundalk (Ir.) 2:2 (1:0)

Branky: 19. Hewson, 78. K. Finnbogason - 52. a 62. McMillan. První zápas 1:1, postoupil Dundalk.