Slavii má v hledáčku Celtic. V úvodním duelu 3. předkola LM remizoval v Kluži 1:1

Aktualizováno 7. 8. 2019 22:18
Fotbalisté Celticu Glasgow remizovali v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů v Rumunsku s Kluží 1:1. Padesátinásobní skotští mistři si tak vybudovali lepší pozici do domácí odvety. Vítěz tohoto souboje se v závěrečném play off střetne s pražskou Slavií.
Leigh Griffiths s fanoušky Celticu Glasgow.
Leigh Griffiths s fanoušky Celticu Glasgow. | Foto: Reuters

Kluž se v 28. minutě ujala vedení po rychlém protiútoku, který mezi nohy brankáře Baina zakončil venezuelský útočník Rondon. Hosté srovnali o devět minut později díky přízemní střele záložníka Forresta. Kluž nebo Celtic vyzvou doma Slavii v úterý 20. srpna a o osm dnů později se představí v Edenu.

Blízko postupu do další fáze soutěže je přemožitel Plzně z 2. předkola Olympiakos Pireus, který na hřišti istanbulského Basaksehiru zvítězil 1:0. Triumf Řeků zařídil v 53. minutě hlavičkou útočník Masuras.

Turecké mužstvo hrálo od 80. minuty bez vyloučeného záložníka Kahveciho, přesto však v závěru mohlo srovnat. Střídající Bruno zahrál v nastavení v pokutovém území rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Kapitán Višča však na gólmana Saa nevyzrál.

Stejným poměrem jako Olympiakos uspělo i Porto v Krasnodaru. V předposlední minutě základní hrací doby se z přímého volného kopu trefil záložník Oliveira. Venku vyhrály také LASK Linec, který zdolal Basilej 2:1, a Rosenborg Trondheim, jenž si z Mariboru odvezl triumf 3:1. Odvety se hrají příští týden.

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Kluž - Celtic Glasgow 1:1 (1:1), Maribor - Rosenborg Trondheim 1:3 (0:0).

Nemistrovská část:

Krasnodar - FC Porto 0:1 (0:0), Basaksehir Istanbul - Olympiakos Pireus 0:1 (0:0), FC Basilej - LASK Linec 1:2 (0:0).