Buffon prohrál i třetí finále Ligy mistrů, ale ničeho nelituje

ČTK ČTK
4. 6. 2017 8:09
"Je to obrovské zklamání, protože jsme si mysleli, že jsme pro vítězství udělali úplně všechno," prohlásil brankář Juventusu Gianluigi Buffon po prohraném finále Ligy mistrů s Realem Madrid.
Gianluigi Buffon si po zápase podal ruku s koučem Realu Zinédinem Zidanem.
Gianluigi Buffon si po zápase podal ruku s koučem Realu Zinédinem Zidanem. | Foto: Reuters

Cardiff - Fotbalový brankář Gianluigi Buffon z Juventusu prohrál i třetí finále Ligy mistrů. Po sobotní porážce 1:4 s obhájcem trofeje Realem Madrid tak vzhledem k tomu, že mu je už 39 let, přišel o možná poslední naději na triumf v prestižní soutěži.

"Je to obrovské zklamání, protože jsme si mysleli, že jsme pro vítězství udělali úplně všechno," prohlásil Buffon. "Měli jsme dobrou první půli a dostali jsme Real do potíží. Ale nepohlídali jsme si zadní vrátka a soupeř toho využil," posteskl si italský reprezentant.

Buffon utrpěl třetí porážku ve finále Ligy mistrů. V roce 2003 byl u prohry s AC Milán, zatímco před dvěma lety podlehla "Stará dáma" fotbalistům Barcelony. "K vítězství bychom museli být silnější než všichni soupeři. Real se po přestávce zlepšil a ukázal sílu. Vyhrál zaslouženě." prohlásil.

Podle Buffona, který je v Juventusu od roku 2001 a získal s ním osm mistrovských titulů, nejspíš došly turínskému celku po náročné první půli síly. "Možná jsme moc běhali a nevyužili jsme všechny možnosti. Je vidět, že Real má s podobnými zápasy mnohem větší zkušenosti. Ale ničeho nelituju, chybělo nám štěstí," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy