Bez diváků a na jeden zápas. UEFA už prý má plán, jak dohrát pohárovou sezonu

ČTK ČTK
14. 4. 2020 14:54
Evropská fotbalová unie UEFA má podle španělského deníku AS na stole dvě varianty, jak dokončit tuto pohárovou sezonu, kterou přerušila pandemie nového typu koronaviru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jednou z možností je pozměnit formát a od čtvrtfinále dohrát Ligu mistrů a Evropskou ligu pouze na jeden zápas a na neutrální půdě.

Ředitel soutěží Giorgio Marchetti předpokládá, že změna formátu ze dvou zápasů na jeden by umožnila dohrát evropské poháry během 14 dnů v srpnu. Vyvrcholení Ligy mistrů a Evropské ligy by následovalo poté, co by v jednotlivých zemích skončily domácí ligové soutěže.

Druhá pracovní varianta počítá s tím, že by se poháry znovu rozehrály na začátku července a probíhaly by paralelně s domácími ligami. Finále Ligy mistrů by bylo na programu na přelomu července a srpna. Oba plány počítají s tím, že se bude hrát bez diváků.

Obě soutěže se v březnu zastavily v rozehrané osmifinálové fázi. UEFA získala prostor na jejich dohrání i tím, že odložila letní evropský šampionát na příští rok. Další osud evropských pohárů nyní řeší pracovní skupina, která se podle deníku se zástupci klubové asociace již dohodla na tom, že Liga mistrů i Evropská liga se dohrají bez ohledu na to, kdy se tak stane.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy