Real konečně zabral, v Německu bral bod až díky mohutnému finiši. Bayern dál vítězí

27. 10. 2020 20:22
Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli i druhý zápas nového ročníku Ligy mistrů.
Joshua Kimmich z Bayernu slaví trefu do sítě Lokomotivu Moskva
Joshua Kimmich z Bayernu slaví trefu do sítě Lokomotivu Moskva | Foto: Reuters

Obhájci trofeje uspěli 2:1 na stadionu Lokomotivu Moskva a v soutěži natáhli vítěznou sérii na třináct zápasů.

Bayern poslal do vedení ve 13. minutě Goretzka. Hosté potom zahodili několik šancí a domácí toho využili k vyrovnání, o které se postaral v 70. minutě Mirančuk. Lokomotiv měl poté několik velmi nadějných brejků, když ale ani jeden nevyužil, potrestal ho povedeným volejem Kimmich a v 79. minutě rozhodl o vítězství favorita.

Bavorský tým, který v minulé sezoně získal treble, vede tabulku skupiny A s plným počtem šesti bodů. Na druhém místě je se třemi body Atlético Madrid, které dnes porazilo 3:2 Salcburk gólem Joaa Félixe pět minut před koncem. Rakouský celek a Lokomotiv mají po bodu.

Podívejte se na sestřih duelu mezi Atléticem Madrid a Salcburkem

Podívejte se na sestřih duelu mezi Atléticem Madrid a Salcburkem | Video: O2 TV Sport

Real Madrid před týdnem nečekaně doma prohrál 2:3 s Šachtarem Doněck a i tentokrát to dlouho vypadalo, že odejde s prázdnou. Mönchengladbachu zařídil vedení dvěma góly útočník Marcus Thuram, syn mistra světa i Evropy a bývalého hráče Barcelony, kterou Real v sobotním Clásicu porazil 3:1, Liliana Thurama.

Realu se ale přesto podařilo vyrovnat a získat alespoň bod. V 87. minutě domácí obrana podcenila centr Valverdeho a Karim Benzema po Casemirově zpětné hlavičce pohotově snížil. Ve třetí minutě nastavení po takřka totožné akci hosté zásluhou Casemira srovnali.

Real tak poprvé v nové sezoně Ligy mistrů bodoval, ale v tabulce skupiny B je poslední. Dva body má Mönchengladbach s Interem Milán, který dnes proti Doněcku zahodil řadu šancí, dvakrát trefil břevno a pouze remizoval 0:0. Neporažený Šachtar je první se čtyřmi body.

Podívejte se na sestřih duelu mezi Borussií a Realem:

Podívejte se na sestřih utkání Ligy mistrů mezi Borussií Mönchengladbach a Realem Madrid | Video: O2 TV Sport

Ve skupině C je po dvou kolech stoprocentní Manchester City, který zvítězil 3:0 na stadionu Olympique Marseille. Po třech bodech mají Porto a Olympiakos Pireus, jejichž vzájemný zápas vyhrál 2:0 portugalský celek. Poslední Olympique ještě neskóroval ani nebodoval.

Plný počet bodů má ve skupině D také Liverpool, který si poradil 2:0 s Midtjylandem. Do vedení poslal domácí Diogo Jota a postaral se o jubilejní 10.000 branku v historii klubu. Výhru vítěze Ligy mistrů z roku 2019 poté v nastavení zpečetil z penalty Muhammad Salah.

Na druhém místě za Liverpoolem je se čtyřmi body Bergamo, které doma s Ajaxem prohrávalo 0:2, nakonec díky dvěma gólům Duvána Zapaty vybojovalo alespoň bod za remízu 2:2. Nizozemský celek je třetí s jedním bodem a přemožitel Slavie z předkola Midtjylland je se skóre 0:6 bez bodu poslední.

Skupina A

Lokomotiv Moskva - Bayern Mnichov 1:2 (0:1)

Branky: 70. Mirančuk - 13. Goretzka, 79. Kimmich. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Hernández (video, Šp.).

Atlético Madrid - Salcburk 3:2 (1:1)

Branky: 52. a 85. Félix, 29. Llorente - 40. Szoboszlai, 47. Berisha. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Di Bello (video, It.).

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 6:1 6
2. Atlético Madrid 2 1 0 1 3:6 3
3. Salcburk 2 0 1 1 4:5 1
4. Lokomotiv Moskva 2 0 1 1 3:4 1

Skupina B

Šachtar Doněck - Inter Milán 0:0

Rozhodčí: Kabakov - Margaritov, Valkov (všichni Bulh.) - Zwayer (video, Něm.)

Mönchengladbach - Real Madrid 2:2 (1:0)

Branky: 33. a 58. Thuram - 87. Benzema, 90.+3 Casemiro. Rozhodčí: Grinfeld - Hassan, Yarkoni (všichni Izrael) - Pinheiro (video, Portug.).

1. Šachtar Doněck 2 1 1 0 3:2 4
2. Mönchengladbach 2 0 2 0 4:4 2
3. Inter Milán 2 0 2 0 2:2 2
4. Real Madrid 2 0 1 1 4:5 1

Skupina C

FC Porto - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)

Branky: 11. Vieira, 85. Oliveira. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Foltyn - Dankert (video, všichni Něm.).

Olympique Marseille - Manchester City 0:3 (0:1)

Branky: 18. Torres, 76. Gündogan, 81. Sterling. Rozhodčí: Stieler - Pickel, Gittelmann - Stegemann (video, všichni Něm.).

1. Manchester City 2 2 0 0 6:1 6
2. FC Porto 2 1 0 1 3:3 3
3. Olympiakos Pireus 2 1 0 1 1:2 3
4. Olympique Marseille 2 0 0 2 0:4 0

Skupina D

Bergamo - Ajax Amsterodam 2:2 (0:2)

Branky: 54. a 60. Zapata - 30. Tadič z pen., 38. Traoré. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) - Martínez (video, Šp.).

Liverpool - Midtjylland 2:0 (0:0)

Branky: 55. Jota, 90.+3 Salah z pen.

Rozhodčí: Razkowski - Sijeka, Kupsik - Gil (video, všichni Pol.).

1. Liverpool 2 2 0 0 3:0 6
2. Bergamo 2 1 1 0 6:2 4
3. Ajax Amsterodam 2 0 1 1 2:3 1
4. Midtjylland 2 0 0 2 0:6 0