Bayern doma přejel Arsenal, Londýňanům nepomohla ani sporná penalta. Real otočil proti Neapoli

Aktualizováno 15. 2. 2017 23:23
Bayern Mnichov v úvodním osmifinálovém zápase Ligy mistrů na domácím hřišti rozstřílel londýnský Arsenal 5:1. Real Madrid doma otočil zápas proti Neapoli a do odvety si odveze domácí vítězství 3:1.
Bayern Mnichov si do odvety veze luxusní náskok.
Bayern Mnichov si do odvety veze luxusní náskok. | Foto: Reuters

Mnichov/Madrid - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem na lavičce v úvodním osmifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov utrpěli debakl 1:5 a jsou na pokraji vyřazení. Ve druhém středečním utkání obhájce trofeje Real Madrid doma po obratu zdolal Neapol 3:1. Odvety se hrají v úterý 7. března.

Na vedoucí trefu Arjena Robbena v Mnichově dokázal v prvním poločase odpovědět Alexis Sánchez, ale po změně stran už hráči Bayernu dominovali a dali londýnskému soupeři čtyři góly. Dvakrát se prosadil Thiago Alcantara, jednou Robert Lewandowski a náhradník Thomas Müller. Arsenal je blízko tomu, aby posedmé za sebou vypadl už v osmifinále LM, z toho potřetí s Bayernem.

"Bayern byl lepším týmem. Hrál velmi dobře ve druhé půli, kdy náš výkon šel dolů. Klíčové bylo, že se nám zranil Koscielny, pak jsme zkolabovali. Nechci hledat výmluvy. Je samozřejmě šok prohrát tímto rozdílem. Udělali jsme všechno špatně a pátý gól to jen potvrdil," řekl novinářům trenér Arsenalu Arséne Wenger.

Prodlouží Arsenal osmifinálovou bídu?

Arsenal je blízko tomu, aby posedmé za sebou vypadl už v osmifinále LM, z toho potřetí s Bayernem. Německý šampion naopak už pomalu může slavit šestý postup do čtvrtfinále za sebou.

Čech i v sedmém zápase této sezony Champions League byl jen náhradníkem Kolumbijce Ospiny. Ten poprvé inkasoval v 11. minutě, kdy Robben svůj typický průnik z pravé strany zakončil krásnou střelou pod břevno.

Po půlhodině hry na druhé straně Lewandowski při snaze odkopnout míč trefil Koscielného a rozhodčí nařídil penaltu. Tu sice Sánchezovi vyrazil gólman Neuer, ale chilský útočník nakonec z dorážky vyrovnal.

Bez Koscielného obrana nefungovala

Na začátku druhé půle se Arsenalu zranil stoper Koscielny a obrana hostů bez něj začala kolabovat. Nejprve v 53. minutě po Lahmově centru vrátil Bayernu vedení hlavou Lewandowski, který za tři minuty připravil patičkou třetí gól Thiagovi. Španělský záložník se pak v 63. minutě trefil podruhé.

Mnichovské mužstvo mělo drtivý tlak. Ospina zneškodnil velké šance Robbena a Douglase Costy, ale nakonec přece jen inkasoval popáté. V 88. minutě Thiago našel v šestnáctce Müllera, ten si zasekl míč a po zemi poslal míč do sítě. Bayern tak v Lize mistrů natáhl rekordní domácí sérii na 16 výher.

"Druhý poločas byl z naší strany senzační. Bylo by dobré v Londýně skórovat, ale tohle je dobrá výchozí pozice. Mělo by nám to na postup stačit," uvedl kapitán a obránce Bayernu Philipp Lahm.

Real otočil skóre

Real začal aktivně a Benzemovu střelu musel likvidovat brankář Reina. Jeho protějšek Navas však v osmé minutě udělal poziční chybu a Insigne ho překvapil přízemní ranou zhruba ze třiceti metrů.

Madridský tým se rychle oklepal a už za deset minut vyrovnal hlavou Benzema po Carvajalově centru. Francouzský útočník mohl těsně před pauzou dokonat obrat, ale zblízka trefil tyč.

"Bílý balet" brzy po změně stran potvrdil roli favorita. V 49. minutě se po Ronaldově zpětné přihrávce prosadil umístěnou střelou Kroos a chvíli po něm se krásným dalekonosným volejem trefil další záložník Casemiro. Neapol tak přišla o šňůru 18 soutěžních utkání bez porážky.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Arsenal Londýn 5:1 (1:1)

Branky: 56. a 63. Thiago, 11. Robben, 53. Lewandowski, 88. Müller - 30. Alexis Sánchez. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Hummels, Lahm - Mustafi, Alexis Sánchez, Xhaka. Diváci: 70.000.

Bayern: Neuer - Lahm, Martínez, Hummels, Alaba - Alonso, Vidal - Robben (88. Rafinha), Thiago, Douglas Costa (84. Kimmich) - Lewandowski (86. Müller). Trenér: Ancelotti.

Arsenal: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny (49. Gabriel), Gibbs - Coquelin (77. Giroud), Xhaka - Iwobi (66. Walcott), Özil, Oxlade-Chamberlain - Alexis Sánchez. Trenér: Wenger.

Real Madrid - SSC Neapol 3:1 (1:1)

Branky: 18. Benzema, 49. Kroos, 54. Casemiro - 8. Insigne. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Ramos, Modrič - Zieliński, Mertens. Diváci: 78.000.

Real: Navas - Carvajal, Ramos (71. Pepe), Varane, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - James Rodríguez (76. Lucas Vázquez), Benzema (81. Morata), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Neapol: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghulám - Zieliński (75. Allan), Diawara, Hamšík (83. Milik) - Callejón, Mertens, Insigne. Trenér: Sarri.