Římany srazily v Barceloně dva vlastní góly, Liverpool zaskočil v anglickém duelu Citizens

Aktualizováno 4. 4. 2018 23:06
Fotbalisté Barcelony porazili v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů AS Řím 4:1 a míří za postupem. Mnohem překvapivější výsledek přinesl duel mezi Liverpoolem a Manchesterem City, který jednoznačně ovládli domácí.
Luis Suárez potvrdil gólem v závěru čtvrtfinále výhru Barcelony nad AS Řím.
Luis Suárez potvrdil gólem v závěru čtvrtfinále výhru Barcelony nad AS Řím. | Foto: Reuters

Liverpool/Barcelona - Fotbalisté Liverpoolu v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů doma porazili anglického rivala Manchester City překvapivě hladce 3:0 góly z úvodní půlhodiny. Mezi nejlepší čtyřku elitní soutěže nakročila i Barcelona, která na svém stadionu přejela AS Řím 4:1. Pouze na lavičce hostů zůstal český reprezentant Patrik Schick. Čtvrtfinálové odvety se hrají příští úterý.

Liverpool začal premiérový pohárový souboj se City výborně a už ve 12. minutě se dostal do vedení. Firmino sice brankáře Edersona neprostřelil, ale po závaru ještě nahrál Salahovi, který už zblízka uspěl. Egyptský útočník vstřelil 38. soutěžní gól za "Reds" v této sezoně.

Domácí ve 21. minutě vedli už o dvě branky, když se nepokrytý Oxlade-Chamberlain prosadil tvrdou ranou k tyči. Sedmou asistenci v sezoně LM si připsal nejlepší nahrávač soutěže Milner. Liverpool nad suverénním lídrem anglické ligy dál dominoval a po půl hodině hry zvýšil hlavou Mané po Salahově centru.

Ve druhém poločase tlak Liverpoolu oslabil i proto, že v 52. minutě musel kvůli zranění ze hřiště Salah. Svěřenci Pepa Guardioly mohli na konci alespoň snížit, ale Sané nepropálil brankáře Kariuse a dorážka nebyla uznána kvůli ofsajdu. City tak prohráli šestý z posledních devíti soutěžních zápasů s Liverpoolem.

AS Řím v předchozím utkání na Camp Nou v listopadu 2015 utrpěl debakl 1:6, ale dnes držel s domácím favoritem krok déle. Brankáře Alissona v 18. minutě při Rakitičově střele zachránila tyčka. Za 20 minut už Barcelona otevřela skóre. De Rossi se vložil do Iniestovy přihrávky na Messiho a nešťastně ji tečoval do vlastní branky.

Italský tým, který se v první půli dvakrát marně dožadoval penalty, měl podobnou smůlu i v 55. minutě. Umtiti po rohu zblízka napálil tyčku a míč se od stopera Manolase odrazil do vlastní sítě. Za další čtyři minuty zvýšil na 3:0 Piqué snadnou dorážkou Suárezovy střely.

Římané v závěru ožili a duel zdramatizovali. Gólman Ter Stegen nejprve výborně zlikvidoval pokusy střídajícího Defrela a Perottiho, ale v 80. minutě přece jen kapituloval, když ho zblízka překonal Džeko. Barcelona však v 87. minutě znovu potrestala chybu AS. Gonalons odvrátil míč jen k volnému Luisi Suárezovi a ten nedal Alissonovi šanci. Uruguayský kanonýr v LM ukončil desetizápasovou šňůru bez gólu.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

Liverpool FC - Manchester City 3:0 (3:0)

Branky: 12. Salah, 21. Oxlade-Chamberlain, 31. Mané. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Henderson - Otamendi, Jesus, De Bruyne, Sterling. Diváci: 50.685.

Sestavy:

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain (85. Moreno) - Salah (52. Wijnaldum), Firmino (71. Solanke), Mané. Trenér: Klopp.

Manchester: Ederson - Walker, Otamendi, Kompany, Laporte - Gündogan (57. Sterling), Fernandinho, D. Silva - De Bruyne, Jesus, Sané. Trenér: Guardiola.

FC Barcelona - AS Řím 4:1 (1:0)

Branky: 38. vlastní De Rossi, 55. vlastní Manolas, 59. Piqué, 87. L. Suárez - 80. Džeko. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ŽK: Kolarov, Strootman (oba Řím). Diváci: 90.106.

Sestavy:

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Umtiti, Alba - Roberto (83. Gomes), Rakitič, Busquets (66. Paulinho), Iniesta (85. D. Suárez) - Messi, L. Suárez. Trenér: Valverde.

Řím: Alisson - Peres, Fazio, Manolas, Kolarov - Pellegrini (60. Gonalons), De Rossi (77. Defrel), Strootman - Florenzi (72. El Shaarawy), Džeko, Perotti. Trenér: Di Francesco.