Messi hrál na housle, Chelsea trefovala tyče. Barcelona je ve čtvrtfinále Ligy mistrů

Bůh chránil Messiho, na Chelsea zbylo teskné Blues. Tak Barca postoupila do čtvrtfinále
Lionel Messi prožil ve středu povedený večer. Dvě branky dal, na třetí nahrál, a byl tak hlavní postavou odvety osmifinále s Chelsea.
Argentinský forvard navíc zaznamenal jubilejní stou branku v Lize mistrů.
Na tento transparent tedy Messi odpověděl v pravdě královským výkonem.
A ve sledu posledních mizerných výsledků možná odehrála poslední zápas pod trenérem Antonio Contem
14. 3. 2018 22:38
Lionel Messi se dvěma góly a jednou asistencí postaral o vítězství Barcelony 3:0 nad Chelsea. Barca tak díky celkovému skóre 4:1 postupuje do čtvrtfinále. Oba své góly Messi trefil mezi nohama brankáře Thibauta Courtoise, ten druhý byl navíc jeho stou brankou v Champions League. Také Chelsea měla několik dobrých šancí ke skórování, ale dvakrát nastřelila konstrukci domácí branky, a sporný zákrok na Alonsa rozhodčí nakonec jako penaltový neposoudili.

Barcelona - Posledním čtvrtfinalistou Ligy mistrů se stali fotbalisté Barcelony, kteří po remíze 1:1 v Londýně dnes v odvetě na Camp Nou porazili londýnskou Chelsea 3:0. Postup katalánského velkoklubu řídil argentinský kanonýr Lionel Messi, který na gól v Anglii navázal dvěma trefami a asistencí a oslavil jubilejní 100. branku v soutěži. Jediným fotbalistou s více trefami je Cristiano Ronaldo z Realu Madrid (117).

Barcelonský útočník a čerstvě trojnásobný otec Messi vstřelil proti Chelsea svůj nejrychlejší gól v kariéře, když otevřel skóre už po dvou minutách a osmi sekundách. Od Alonsa se balon odrazil k Luisi Suárezovi, který přiťukl míč argentinské hvězdě, jež jej propasírovala mezi Courtoisovy nohy.

Ve dvacáté minutě domácí přidali druhý gól. Fábregas ztratil míč ve středu pole, Messi se rozběhl do brejku, našel Dembélého a i druhá střela Katalánců skončila brankou. Skórovat mohl také Suárez, tentokrát ale zasáhl Courtois včas.

První větší šanci Chelsea měl v 37. minutě po Willianově pasu Alonso, vychytal ho však Ter Stegen. V závěru poločasu španělský záložník trefil z přímého kopu tyč. Hned po změně stran mohl na 3:0 zvýšit Suárez, nevyužil však hrubé Courtoisovy chyby při rozehrávce.

Ve 49. minutě se hráči londýnského klubu rozčilovali, když sudí Skomina nenařídil penaltu po Piquého zákroku na Alonsa. V 63. minutě Katalánci definitivně rozhodli. Messi oslavil 100. gól v Lize mistrů po dalším zásahu mezi Courtoisovy nohy.

V závěru mohl přidat čtvrtou branku Paulinho, belgický brankář ale na jeho hlavičku zareagoval včas. Na druhé straně trefil Rüdiger brankovou konstrukci a podtrhl smůlu Chelsea, jež v dvojzápase celkem čtyřikrát nastřelila tyč.

Barcelona porazila Chelsea v milionářské soutěži po dvanácti letech a postoupila do čtvrtfinále v jedenácté sezoně za sebou. Londýnský klub prohrál páté venkovní soutěžní utkání po sobě poprvé od roku 2000.

FC Barcelona - Chelsea 3:0 (2:0)

Branky: 3. a 63. Messi, 20. Dembélé. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Roberto - Willian, Giroud, Alonso. Diváci: 97.183. První zápas 1:1, postoupila Barcelona.

Sestavy:

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Dembélé (67. Al. Vidal), Rakitič, Busquets (61. Gomes), Iniesta (56. Paulinho) - Messi, L. Suárez. Trenér: Valverde.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rüdiger - Moses (67. Zappacosta), Fábregas, Kanté, Alonso - Willian, Giroud (67. Morata), Hazard (82. Pedro). Trenér: Conte.