Barca byla na kolenou, diví se Španělé. Slavia prý má mentalitu vítěze Ligy mistrů

ČTK ČTK
24. 10. 2019 8:01
Španělská média chválí fotbalisty Slavie po středeční domácí porážce 1:2 s Barcelonou za sebevědomý a fyzický fotbal, enormní nasazení a entuziasmus.
Video: O2 TV Sport

Favorizovaní Katalánci si podle nich ve skupině Ligy mistrů připsali šťastné či nepřesvědčivé vítězství, při kterém se v Praze trápili až do poslední minuty. Listy chválí především brankáře Marca-Andrého Ter Stegena, který podle nich podržel Barcelonu v této sezoně dosud ve všech utkáních v Lize mistrů.

"Slavia hraje, jako kdyby měla Ligu mistrů vyhrát. Má tak vysoké sebevědomí, že proti Barceloně, Dortmundu a Interu nastupuje se stejnou vírou, s jakou poráží Zlín nebo Opavu," otevírá svou zprávu o zápasu deník El País. Pražané podle ní zastínili favorita svým entuziasmem, zato Barcelona nepředvedla svůj fotbal a energii.

Podle deníku Marca se střetly dva odlišné styly, když domácí tým vyrukoval s fyzickým fotbalem, napadáním a nasazením, zatímco hosté sázejí na praktický fotbal s držením míče. "Tato rovnice našla řešení hned ve třetí minutě, kdy Messi ukradl míč Ševčíkovi, rychle si ho vyměnil s Arthurem a poslal ho daleko mimo dosah Koláře," uvádí list a vyzdvihuje, že argentinský útočník se jako první trefil v 15 ročnících soutěže za sebou.

Katalánský deník Sport napsal, že Barcelona zdolala bojovnou Slavii, i když se trápila až do závěrečného hvizdu. "Navzdory vítězství a prvnímu místu v tabulce Valverdeho tým na hřišti nepřesvědčil," uvádí. Brzký gól podle listu mohl nalomit ambiciózní taktiku kouče Slavie Trpišovského. "Ale zhruba v polovině první půle jeho žáci poprvé donutili Ter Stegena konat, střela Zeleného mohla snadno znamenat vyrovnání," dodává.

El País píše, že Slavia do půle nevyrovnala kvůli vychýlené mušce, ale i kvůli tomu, že německý brankář proti Zelenému, Masopustovi i Olayinkovi vytáhl rozhodující zákroky. "Po přestávce Slavia dál praktikovala svůj fotbal, který se může zdát chaotický, ale není. Síla českého týmu, podpořená neúnavnými fanoušky, se projevila po pěti minutách," komentuje Sport Bořilovo vyrovnání z 50. minuty.

"Barcelona byla na kolenou, ale pomohlo jí štěstí v podobě vlastního gólu Olayinky, který tělem srazil Suárezův centr po přímém kopu Messiho. Bylo to poprvé, co se po změně stran Barcelona dostala za půlku hřiště," píše deník AS. Připomíná, že Suárez dal v Lize mistrů naposledy gól venku před více než čtyřmi roky a čeká už 20 zápasů.

Slavia podle Sportu dala do zbytku utkání "víc srdce než hlavy" a Barcelonu zamkla. "Vybičovala se k maximu, aby předvedla svou nejbojovnější možnou verzi. Ale nestačilo to a musela se sklonit před 'Los Culés', kteří z Prahy odjíždějí s utrápeným vítězstvím, ale co je důležitější, se třemi body a vedením ve skupině," uzavírá Sport.

Podle deníku Marca je po středečním výsledku Slavia prakticky vyřazená, ale "v nejsilnější skupině" Ligy mistrů by měla být pyšná na to, jak si plní úkoly.

 

Právě se děje

před 27 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy