12. 8. 2020 22:57
Fotbalisté Paris St. Germain otočili čtvrtfinálové utkání Ligy mistrů proti Bergamu a po výhře 2:1 postoupili do semifinále. Francouzský mistr prohrával od 27. minuty, v 90. minutě ale srovnal Marquinhos a v nastavení rozhodl střídající Maxim Choupo-Moting.
Neymar zahazoval proti Atalantě šance, ale nakonec se raduje z postupu PSG. | Video: O2 TV Sport

Oba týmy nastřílely v dosavadním průběhu soutěže v průměru minimálně dva góly na zápas a tomu odpovídal i ofenzivní průběh prvního poločasu. Už po pár sekundách neuspěl sám před brankářem Alejandro Gómez a vzápětí v ještě lepší pozici selhal na druhé straně Neymar.

Bergamo hrozilo ze vzduchu a nebezpečnou hlavičku Hanse Hateboera musel skvělým zákrokem vytěsnit Keylor Navas, na pohotový Pašaličův obstřel už ale nedosáhl. Atalanta otevřela skóre zápasu v utkání soutěže posedmé v sezoně, což je nejlepší bilance ze všech klubů.

Vzápětí mohl srovnat po individuální akci Neymar, jeho střela minula bránu Marca Sportiella jen o centimetry. Nejdražší fotbalista světa byl hlavní hrozbou PSG, krátce před pauzou po Hateboerově chybné rozehrávce ale znovu zakončil mimo tři tyče.

Po změně stran se hra vinou častých faulů rozkouskovala, sudí Anthony Taylor udělil dohromady devět žlutých karet. Po hodině hry se dostal na hřiště i uzdravený nejlepší střelec francouzské ligy Kylian Mbappé, v šanci ale Sportiella z úhlu neprostřelil.

V závěrečné desetiminutovce si vytvořili Pařížané místy drtivý tlak a nakonec slavili obrat. V 90. minutě předložil Neymar před bránu míč Marquinhosovi, který zblízka neměl problém trefit odkrytou bránu. O tři minuty později byl v roli nahrávače Mbappé a z takřka totožné situace vybídl k rozhodující trefě Choupo-Motinga.

Úřadující francouzský mistr tak stále živí šanci na pátou trofej v sezoně. PSG přešlo přes čtvrtfinále Ligy mistrů na pátý pokus, navíc v den 50. výročí založení klubu. Jeho soupeř vzejde ze čtvrtečního duelu mezi Atléticem Madrid a Lipskem, který se stejně jako celá dohrávka soutěže odehraje na neutrální půdě v Lisabonu.

Čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů v Lisabonu:

Bergamo - Paris St. Germain 1:2 (1:0)

Branky: 27. Pašalič - 90. Marquinhos, 90.+3 Choupo-Moting.

Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Djimsiti, Freuler, De Roon, Zapata, Tolói, Palomino - Bernat, Herrera, Paredes. Bez diváků.

Sestavy:

Bergamo: Sportiello - Tolói, Caldara, Djimsiti (60. Palomino) - Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens (82. Castagne) - Pašalič (70. Muriel), Gómez (59. Malinovskij) - Zapata (82. Da Riva). Trenér: Gasperini.

Paris St. Germain: Navas (79. Rico) - Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat - Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Gueye (72. Paredes) - Sarabia (60. Mbappé), Icardi (79. Choupo-Moting), Neymar. Trenér: Tuchel.