Nejtěžší postup, co jsem zažil. A to fotbal nehraju první den, okomentoval vydřený postup Limberský

ČTK ČTK
2. 8. 2016 23:05
Jeden z nejzkušenějších fotbalistů Plzně David Limberský po postupu přes Karabach do 4. předkola Ligy mistrů prohlásil, že právě letošní postup byl nejtěžší v jeho kariéře. Limberský jako jeden z mála fotbalistů současného kádru Plzně zažil všechny plzeňské pohárové úspěchy.
David Limberský
David Limberský | Foto: Tomáš Liška

Baku - Obránce David Limberský zažil všechny postupy fotbalistů Plzně v evropských pohárech, po žádném z nich ale necítil takovou úlevu jako po aktuálním postupu přes Karabach do 4. předkola Ligy mistrů. Viktoria totiž byla na pokraji vyřazení, ale přečkala hned několik velkých šancí a gólem v závěru vydřela účast v dalším kole.

"Jednou byl hodně těžký postup přes Lokeren v Evropské lize (v roce 2012), ale tohle byl asi nejtěžší postup, co jsem zažil," řekl Limberský po utkání novinářům. "Jsme šťastní za postup, protože to byl extrémně těžký soupeř. Strašně moc si toho vážíme. Měli jsme obrovské štěstí, ale šli jsme mu naproti, protože jsme nepřestávali věřit, a byli jsme odměněni," dodal.

Díky svým zkušenostem nepropadal panice a věřil, že se postup podaří. "Nehraju to první den. My to museli otevřít, oni chodili do brejků a my měli štěstí, že tam neproměnili tutovky. A pak jsme udeřili. Dali jsme jim hřebík do rakvičky. Bylo to ale obrovské štěstí," připustil.

Limberský: Vyhráli jsme si dvě sezony

"Trenér určil taktiku, že je pustíme do vedení a v závěru vyrovnáme. Hodili jsme udičku a pak přitáhli," hodnotil v nadsázce.

Zkušenost podle něho Plzeň využila i po vyrovnání, kdy už nedala soupeři šanci zabojovat o zvrat. "Ty poslední minuty jsme sehráli výborně. Oni už to honili, nakopávali to, ale my jsme dobře rozkouskovali hru. Zúročili jsme zkušenosti," těšilo Limberského.

Plzeň tak může nadále snít o Lize mistrů, zároveň má jistou minimálně Evropskou ligu a také příjem nejméně 150 milionů korun na prémiích od UEFA. "Jsme rádi, že jsme si zaplatili dvě další sezony. Snad nás teď nevyhážou, když jsme tu teď dvě sezony zadarmo," usmíval se Limberský.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy