Sen Slavie o Lize mistrů dostal vážnou trhlinu, v Nikósii prohrála 0:2

15. 8. 2017 22:34
APOEL Nikósie předvedl drtivý nástup, během prvních deseti minut dal Pražanům dva góly. Hosté do konce úvodního zápasu 4. kola předkola Ligy mistrů nedokázali kontrovat.
Z prvního gólu se hráči kyperského klubu radovali už ve druhé minutě.
Z prvního gólu se hráči kyperského klubu radovali už ve druhé minutě. | Foto: ČTK

Nikósie - Fotbalisté pražské Slavie vstoupili do boje o účast v základní skupině Ligy mistrů s týmem APOEL Nikósie porážkou 0:2.  Český šampion na Kypru nezachytil začátek a v prvních deseti minutách inkasoval obě branky po trefách Igora De Camarga a Stathise Aloneftise.

Slavii se tak po porážce na Kypru vzdálila po deseti letech druhá účast v základní skupině a milionům z toho plynoucím. Odveta 4. kola předkola prestižní soutěže se hraje za týden ve středu v Edenu.

"Zase jsme zaspali začátek a hned přišla rána do vazu. A pak jsme jim nabídli další gól, kdy jsme si měli poradit lépe. To mužstvem zatřáslo. Potom jsme je však zatlačili, měli šance, ale neproměnili je," konstatoval slávistický kouč Jaroslav Šilhavý.

Slavia ve 3. předkole postoupila přes běloruský Borisov, takže má už jistotu minimálně startu ve skupině Evropské ligy, kam by přešla v případě vypadnutí s APOELEm.

Slavii vypadla ze hry kvůli zranění hlavní letní posila Danny a místo něj nastoupila na levém křídle nejnovější akvizice Slovák Stoch, kterého Pražané teprve v pondělí dopsali na soupisku pro Ligu mistrů.

Znovu přišel ospalý začátek

Slávisté v odvetě 3. předkola v Borisově inkasovali v úvodech obou poločasů a začátek jim hrubě nevyšel ani dnes. Domácí po minutě a půl rozehráli roh, centr propadl až k De Camargovi a míč se od něj odrazil do sítě, i když si na něj brankář Laštůvka sáhl.

Pražané se ještě neoklepali a už inkasovali podruhé. Na začátku desáté minuty nejprve Laštůvka vyrazil Frydrychovu hlavičku na vlastní branku, ale následně chyboval při rozehrávce Rotaň, Ebelicio přihrál doleva Aloneftisovi a ten z hranice šestnáctky přeloboval slávistického gólmana.

"Tohle by se nemělo stát. Ale stalo se a už to nevrátíme. V takových zápasech je důležité zachytit začátek a to se nepovedlo. Udělali jsme chyby, měli jsme i trochu smůlu," konstatoval záložník hostů Miroslav Stoch.

Hosté po nevydařeném úvodu byli ve zbytku první půle aktivnější. K vyložené šanci se ale dostali až v 36. minutě, kdy Hušbauer poslal z levé strany přízemní centr a nabíhajícího Frydrycha vychytal gólman Waterman.

"Ve své šanci jsem se snažil trefit bránu, ale neumístil jsem to dobře a trefil jsem brankáře. Mělo to být víc k přední tyči," litoval útočník týmu z Edenu neproměněné příležitosti.

APOEL, který v sezoně 2011/12 došel do čtvrtfinále Ligy mistrů, ale předloni v Evropské lize dvakrát prohrál se Spartou, znovu zahrozil až ve 45. minutě. Laštůvka však proti De Camargovi zasáhl.

Po přestávce kouč Šilhavý poslal místo Van Burena na trávník Zmrhala a slávisté pokračovali v aktivitě. V 59. minutě domácí dvakrát podržel Waterman, který vychytal Hušbauerovu první šanci i jeho následnou technickou střelu z hranice vápna.

V 72. minutě vystřídal Mešanovič Rotaně a o pět minut později se mohl stát hrdinou hostů, jenže po Škodově přihrávce trefil jen tyč. Poté nasadil kouč Šilhavý také uzdraveného Sýkoru, po jehož rohu se tlačil do zakončení Škoda, ale Waterman byl opět na místě. Slávistům sice v dusném kyperském večeru nedošly síly, ale snížit už nedokázali a v pohárech nezvítězili v osmnáctém venkovním utkání po sobě.

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

APOEL Nikósie - Slavia Praha 2:0 (2:0)

Branky: 2. De Camargo, 10. Aloneftis. Rozhodčí: Lahoz - Devís, Del Palomar - Gil Manzano, Del Cerro (všichni Šp.). ŽK: De Camargo, Carlao - Rotaň.

APOEL: Waterman - Milanov, Rueda, Carlao, Lago - Morais, Vinícius - Oar (52. Efrem), Ebecilio (83. Bertoglio), Aloneftis (68. Farías) - De Camargo. Trenér: Donis.

Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Souček - Van Buren (46. Zmrhal), Rotaň (72. Mešanovič), Hušbauer, Stoch (79. Sýkora) - Škoda. Trenér: Šilhavý.