28. 8. 2018 23:03
Dynamo Kyjev, které předtím vyřadilo Slavii, nedohnalo proti Ajaxu ztrátu.
Ajax Amsterdam (ilustrační foto).
Ajax Amsterdam (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Ajaxu si po čtyřech letech zahrají skupinu Ligy mistrů. Amsterodamský celek, kde působí i český útočník Václav Černý, ve čtvrtém předkole vyřadil Dynamo Kyjev. Před týdnem přemožitele Slavie porazil doma 3:1 a dnes na Ukrajině uhrál bezbrankovou remízu.

Ještě delší čekání na účast ve skupině ukončil AEK Atény, který se do hlavní fáze prestižní soutěže probojoval po dvanácti letech. Řecký celek sice v dnešní domácí odvetě se Székesfehérvárem stejně jako v prvním zápase dostal červenou kartu a dohrával v deseti, ale i přesto dokázal udržet remízu 1:1, což mu po výhře 2:1 z Maďarska stačilo na postup.

Naopak vůbec poprvé si ve skupině zahrají Young Boys Bern. Švýcarský celek díky dvěma gólům Hoaraua během dvou minut ve druhém poločase otočil utkání na hřišti Dinama Záhřeb a výhra 2:1 mu po domácí remíze 1:1 zajistila historický postup. Český obránce Jan Lecjaks z Dinama, který v minulosti působil právě v Bernu, nebyl opět ani na lavičce.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Dinamo Záhřeb - Young Boys Bern 1:2 (1:0)

Branky: 7. Hajrovič - 64. z pen. a 66. Hoarau. První zápas 1:1, postoupili Young Boys Bern.

AEK Atény - Vidi Székesfehérvár 1:1 (0:0)

Branky: 48. Mantalos z pen. - 58. Nego. První zápas 2:1, postoupil AEK Atény.