Oslabený Ajax remizoval na Kypru, Bruggy s bývalým slávistou uspěly v Linci

20. 8. 2019 23:05
Fotbalisté Ajaxu Amsterodam remizovali v úvodním utkání 4. předkola Ligy mistrů na Kypru s APOELem Nikósie 0:0. Bruggy v sestavě s bývalým slávistickým obráncem Simonem Delim si odvezly z Lince výhru 1:0 a mají blízko k postupu do základní skupiny. Odvety se hrají ve středu 28. srpna.
Fotbalisté Ajaxu Amsterdam.
Fotbalisté Ajaxu Amsterdam. | Foto: Reuters

Ajax v minulé sezoně Ligy mistrů došel až do semifinále, v třetím předkole ale o jeho postupu přes PAOK Soluň rozhodla jediná branka a ani na Kypru neměl favorit lehkou práci. Hosté zpočátku v Nikósii sbírali žluté karty, za první půlhodinu dostali tři, až pak vyrovnali hru.

Přesto měli ke vstřelení branky blíž domácí hráči, jenže v druhé půli skončila Pavlovičova hlavička jen na břevně a stav se nezměnil ani v závěrečné desetiminutovce, kterou Ajax odehrál bez vyloučeného Mazrávího. APOEL hrál základní skupinu LM naposledy před dvěma lety, tehdy do ní prošel na úkor pražské Slavie a ani letos není bez šancí.

V základní sestavě Brugg nastoupil i bývalý slávistický stoper Deli a belgický celek šel v Linci rychle do vedení. V 10. minutě proměnil penaltu Hans Vanaken a hosté pak přečkali velké nebezpečí, když se právě od Deliho odrazil míč do tyče. Gól mohl padnout také na druhé straně, domácí brankář Alexander Schlager se však několikrát vyznamenal.