Ajax neudržel vedení 2:0 a v Lutychu remizoval, Trnava bodovala v Bělehradě

8. 8. 2018 7:07
Slovan Trnava po postupu přes Legii Varšava rozehrál dobře i partii s CZ Bělehrad, první zápas v Srbsku remizoval 1:1.
Klaas Jan Huntelaar
Klaas Jan Huntelaar | Foto: Reuters

Brusel - Fotbalisté Ajaxu v úvodním souboji možných soupeřů Slavie pro čtvrté předkolo Ligy mistrů neudrželi vedení 2:0 a na hřišti Standardu Lutychu remizovali 2:2. O vyrovnání se z penalty ve čtvrté minutě nastavení postaral Renaud Emond. Odveta v Amsterodamu je na programu příští týden.

Ajax vstoupil do zápasu skvěle a po prvním poločase vedl 2:0 díky brankám Klaase-Jana Huntelaara a Dušana Tadiče. Dvoubrankový náskok drželi hosté až do 67. minuty, kdy snížil Mehdi Carcela-González. V nastavení ale Núsair Mazráví fauloval Mussu Djenepa a nařízenou penaltu proměnil Emond.

Lutych tak stejně jako Slavia v dnešním utkání s Dynamem Kyjev (1:1) zachránil před odvetou venku remízu penaltou v nastavení. V lepší pozici je však Ajax, který by si mohl s Pražany zahrát o místo ve skupině Ligy mistrů stejně jako v roce 2007. Tehdy si Slavia zajistila dosud jedinou účast v hlavní fázi elitní soutěže.

V dobré pozici je před domácí odvetou i Trnava. Výběr českého trenéra Radoslava Látala remizoval 1:1 na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad.