Sestřihy Ligy mistrů: Inter si poradil s Dortmundem, Liverpool rozstřílel Genk

Aktualizováno 23. 10. 2019 23:21
Fotbalisté Liverpoolu v Lize mistrů vyhráli 4:1 v Genku, podruhé za sebou dali čtyři branky a konečně se dočkali vítězství venku. Inter Milán si poradil 2:0 s Dortmundem a poprvé ve skupině F, ve které je i Slavia, vyhrál. Borussia naopak poprvé prohrála.
Antonie Conte mohutně slaví výhru Interu Milán nad Dortmundem.
Antonie Conte mohutně slaví výhru Interu Milán nad Dortmundem. | Foto: Reuters

Fotbalová Liga mistrů - 3. kolo:

Skupina E:

Genk - Liverpool 1:4 (0:1)

Liverpool za vítězstvím nasměroval dvěma góly Alex Oxlade-Chamberlain, který otevřel skóre zápasu už ve druhé minutě a poté v 57. minutě zvýšil na 2:0. O zbývající branky se postarali Sadio Mané a Muhammad Salah. Obhájce trofeje si díky nim připsal teprve druhé vítězství venku z posledních 11 zápasů v základní skupině.

Branka: 88. Odey - 2. a 57. Oxlade-Chamberlain, 77. Mané, 87. Salah. Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) - Valeri (video, It.).

Salcburk - Neapol 2:3 (1:1)

Ani ve třetím kole soutěže neskončilo střelecké představení Erlinga Haalanda ze Salcburku. Rakouský celek sice doma prohrál 2:3 s Neapolí, oba jeho góly však dal devatenáctiletý norský útočník a jako první hráč skóroval ve třech úvodních zápasech v Lize mistrů. S šesti zásahy navíc vede pořadí střelců.

Mertens poslal Neapol dvakrát do vedení, ale Haaland pokaždé dokázal vyrovnat. Poslední slovo patřilo hostům, když se v 73. minutě prosadil Lorenzo Insigne. Neapol udržela neporazitelnost v soutěži, Salcburk, který ve třech kolech nastřílel jedenáct branek, je se třemi body třetí. Genk má jeden bod.

Branky: 41. z pen. a 72. Haaland - 17. a 64. Mertens, 73. Insigne. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore - Letexier (video, všichni Fr.).

1. Neapol 3 2 1 0 5:2 7
2. Liverpool 3 2 0 1 8:6 6
3. Salcburk 3 1 0 2 11:9 3
4. Genk 3 0 1 2 3:10 1

Skupina F:

Slavia - FC Barcelona 1:2 (0:1)

Branky: 50. Bořil - 3. Messi, 57. vlastní Olayinka. Rozhodčí: Madden - Stewart, Roome (všichni Skot.) - Van Boekel (video, Niz.). ŽK: Masopust, Bořil, Olayinka, Ševčík - Alba. Diváci: 19.170.

Inter Milán - Dortmund 2:0 (1:0)

První vítězství v soutěži si připsal Inter Milán, o jehož výhře 2:0 nad Dortmundem rozhodli Antonio Candreva a Lautaro Martínez, který navíc neproměnil penaltu. Italský celek má čtyři body stejně jako Borussia, která poprvé prohrála. Poslední Slavia má jeden bod, první je se sedmi body Barcelona.

Branky: 22. Martínez, 89. Candreva. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.).

1. FC Barcelona 3 2 1 0 4:2 7
2. Inter Milán 3 1 1 1 4:3 4
3. Dortmund 3 1 1 1 2:2 4
4. Slavia Praha 3 0 1 2 2:5 1

Skupina G:

Lipsko - Zenit Petrohrad 2:1 (0:1)

Ve skupině G Lipsko bez zraněného českého útočníka Patrika Schicka po obratu porazilo 2:1 Petrohrad. Domácí prohrávali po zásahu Jaroslava Rakického, ale domácí po přestávce díky brance Konrada Laimera a fantastické střele Marcela Sabitzera skóre otočilo a po čtyřech soutěžních zápasech se dočkalo vítězství.

Branky: 49. Laimer, 59. Sabitzer - 25. Rakickij. Rozhodčí: Palabiyik - Eyisoy, Olguncan (všichni Tur.) - Irrati (video, It.).

Benfica Lisabon - Lyon 2:1 (1:0)

Branky: 4. Silva, 86. Pizzi - 70. Depay. Rozhodčí: Kružliak - Somolani, Hancko (všichni SR) - Gil (video, Pol.).

1. Lipsko 3 2 0 1 4:4 6
2. Zenit Petrohrad 3 1 1 1 5:4 4
3. Lyon 3 1 1 1 4:3 4
4. Benfica Lisabon 3 1 0 2 4:6 3

Skupina H:

Ajax Amsterodam - Chelsea 0:1 (0:0)

Poprvé dnes zaváhal Ajax, který nedokázal navázat na předchozí dvě výhry 3:0 a Chelsea podlehl 0:1. O výhře hostů rozhodl v 86. minutě střídající Michy Batshuayi a po 446 minutách ukončil neprůstřelnost obrany Ajaxu v Lize mistrů. Chelsea natáhla pohárovou sérii bez porážky na devět zápasů a v tabulce skupiny H má šest bodů jako její dnešní soupeř. O dva body zpět je třetí Valencie, poslední je s jedním bodem Lille.

Branka: 86. Batshuayi. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Georghe (všichni Rum.) - Marciniak (video, Pol.).

Lille - Valencie 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Ikoné - 63. Čeryšev. Rozhodčí: Aytekin - Beitinger, Foltyn - Stegemann (video, všichni Něm.). ČK: 84. Diakhaby (Valencie).

1. Ajax Amsterodam 3 2 0 1 6:1 6
2. Chelsea 3 2 0 1 3:2 6
3. Valencie 3 1 1 1 2:4 4
4. Lille 3 0 1 2 2:6 1